Відділ освіти Пулинської РДА
Вацлавпільська гімназія
Конспект уроку з природознавства у 2 класі
«Гриби: їстівні та отруйні. Чому восени добре збирати гриби? Правила збирання грибів»
Підготував:
Вчитель 2 класу
Вацлавпільської гімназії
Грибан Н.М.
с. Ясна Поляна - 2016
Тема. Гриби: їстівні та отруйні. Чому восени добре збирати гриби? Правила збирання грибів.
Практична робота: розпізнавання їстівних та отруйних грибів за наочністю.
Мета:
формувати у дітей систему уявлень про гриби як царство живих організмів, про ознаки грибів, їх будову, класифікацію та різноманітність у своїй місцевості;
ознайомити учнів з поняттями їстівні гриби, отруйні гриби;
вчити виявляти ознаки грибів і за ними розпізнавати їстівні та отруйні гриби на малюнках, фото під час виконання практичних завдань;
формувати уявлення про значення грибів у природі, про цінність їх для людей, про необхідність охорони грибів, правильне їх збирання;
формувати здатність учнів застосовувати отримані знання, уміння та навички для розв’язання природознавчих задач і життєвих ситуацій;
|
|
розвивати вміння знаходити інформацію за підручником та додатковою літературою, висловлювати власні судження, перевіряючи їх правильність, доводити твердження, обґрунтовувати висновки, розвивати вміння працювати самостійно і в групі;
розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, допитливість, пізнавальну активність, творчі здібності, емоційний настрій дитини;
виховувати особистісні якості школяра, його екологічну культуру, поведінку, що відповідає нормам морального, етичного, естетичного, здоров’язбережувального (без загрози життю) ставлення до природи, прагнення охороняти і примножувати природу рідного краю.
Обладнання: муляжі їстівних грибів, зразки цвілевих і дріжджових грибів, мультимедійна презентація «Гриби», аудіозапис «Звуки лісу», інструкційні картки, кейси із завданнями для роботи в групах, сигнальні картки, книги – розкладачки, малюнки із зображенням грибів, таблиця «Знаємо – дізнаємось – дізнались», роздатковий матеріал для кожного учня: вирізані картинки грибів; таблиця «Гриби: їстівні та отруйні», підручник «Природознавство».
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Ключові компетентності:
вміння вчитися:
1)навчально-організаційні:
- своєчасно готується до уроку;
- співпрацює в групі;
2)загальномовленнєві:
- зосереджено слухає вчителя і товаришів, говорить не поспішаючи, чітко, вільно в процесі діалогічного і монологічного мовлення;
загальнопізнавальні:
- виконує творчі завдання в контексті навчальних завдань;
|
|
інформаційно-комунікативна:
- знаходить у повідомленні конкретні відомості;
- висловлює свою думку щодо певної проблеми;
- створює висловлювання з опорою на власний досвід та почуту інформацію;
загальнокультурна:
- діє згідно з прийнятими правилами поведінки на уроці;
громадянська:
- прагне охороняти природу рідного краю;
здоров’язбережувальна:
- дотримується санітарно-гігієнічних норм під час уроку.
Предметні компетентності
(конкретизовані навчальні цілі, очікувані результати)
Початковий рівень:
– називає отруйні і їстівні гриби;
- народні назви найбільш поширених грибів;
– називає за малюнком зміни в живій і неживій природі восени;
– знає правила збирання грибів.
Середній рівень:
- розпізнає отруйні і їстівні гриби на фотографіях;
- розпізнає зображений на фотографії гриб за його описом;
- пояснює назви грибів;
– пояснює значення народних прикмет про гриби.
Достатній рівень:
– виконує тестове завдання з метою перевірки вивченого;
– знаходить необхідну інформацію (за завданням вчителя) у підручнику або інших джерелах (енциклопедіях, довідниках, науково-популярних виданнях) про отруйні і їстівні гриби і правила їх збирання, обговорює знайдену інформацію.
Високий рівень:
– встановлює відповідність між назвою гриба і місцем його зростання;
– обговорює в групі правила поведінки в природі, спрямовані на її збереження, робить відповідні висновки;
– презентує творче завдання.
Хід уроку