Пәні: математика
Тақырыбы: Есептерді шығару
Мақсаты:
1. Есептерді шығару,салыстыру, есеп шығаруда сызбаларды қолдана білу дағдыларын бекіту;бақылау жұмысына дайындау;
2. Оқушылардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту;
3. Дәптерді таза ұстауға, үнемді пайдалануға және ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап,түсіндіру,көрнекілік
Көрнекілігі: кестелер,цифрлары бар карточкалар
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:
1.Дайындықтарын тексеру,зейіндерін өзіме аудару.
2.Дәптерлерін тарату,партада дұрыс отыруын қадағалау.
ІІ Өтілген материалдарды қайталау.
Тірек білімдерін жетілдіру.
- 3пен 6,3 пен 5,7 мен 3 сандарының қосындысын тап;
- 10 мен 9,10мен 6,10 мен 2 сандарының айырмасын тап;
- 3санын 6-ға арттыр;
- 7 санын 2-ге кеміт;
- Азайғыш 9,азайтқыш 8,айырманың мәні неге тең?
ІІІ.Жаңа материалдарды оқып-үйрену.
Балаларды есептің мәтіні мен оның сызбасымен дұрыс сәйкестендіруге үйрету маңызды.Ол үшін оқулықтың№1 тапсырмасы берілген.Әрбір есепті оқығаннан кейін мәтіндегі және сызбадағы әр санның нені білдіретінін анықтайды,балалар есептегі негізгі сөзді іздейді.Бұл сабақтың негізі осы жұмыс болып табылады,дәптердегі№1 тапсырма оның жалғасы болып саналады.Қалғандары-қосымша тапсырмалар,оның көлемі мен орындау түрін мұғалім өзі анықтайды.
Оқулықтың№3 тапсырмасын орындау кезінде кесте бойынша тағы да жұмыс ұйымдастыру пайдалы.
шығыршық | секіртпе | доп | |
Майгүл | + | - | - |
Айнұр | - | + | - |
Ләйлә | - | - | + |
Балалар былай талдайды: «Майгүлде доп пен секіртпе болған жоқ,демек ода шығыршық бар,кестеге белгілемейміз,т.с.с»
І V. Бекіту: сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты бекіту
V Үйге тапсырма: қайталау
VІ. Бағалау: оқушыларды мадақтап, бағалаймын
ІІІ тоқсан Тексерілді:---------------
Күні: Реті:99