Вправа 284
— Розгляньте малюнки і назвіть кулінарні вироби. Поставте до слів питання.
— Прочитайте слова. Випишіть назви виробів із борошна.
— Розкажіть, які з названих виробів печуть, а які — варять.
Вправа 295
— Прочитайте текст.
— Спишіть заголовок. Яке це речення? До чого воно вас спонукає?
Пояснення вчителя. Заучування правила
Гра «Угадай предмет»
Цей іменник означа предмет
Для зрізання злаків і трави.
Прочитаєш ззаду наперед —
Будь-що тисни ним чи сік дави. (Серп — прес) (Д. Білоус)
Вправа 286
— Прочитайте назви міст та їх мешканців. Усно поставте до слів питання хто? що?.Спишіть.
— Утворіть назви мешканців від назв інших відомих міст.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше запам’яталося?
— Які завдання викликали труднощі?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 111, вправа 287; вивчити правило (с. 111).
Урок 76
Тема: ГРУПУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РОДОВИМИ ТА ВИДОВИМИ ОЗНАКАМИ. ЗМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ «ОДИН — БАГАТО». СКЛАДАННЯ РЕЧЕНЬ
|
|
Мета: навчати учнів групувати предмети за родовими та видовими ознаками, змінювати іменники за зразком «один — багато»; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 111, вправа 287)
— Прочитайте списаний вірш.
— Розкажіть, яку пору року описано у вірші.
— Поставте питання до виділених слів. Що означають ці слова?
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Каліграфічна хвилинка
— Відгадайте загадку.
У нас цю професію знають усі:
Сидить за кермом вантажівки й таксі,
Вантаж і людей він по місту розвозить
У літню спекоту й зимові морози. (Шофер)
ер шоф шофер
— Складіть і запишіть речення з цим словом.
Правильно вимовляй і пиши (с. 111)
— Прочитайте слова. Яку загальну назву можна дібрати до слів першого стовпчика? (Посуд)
— Другого? (Меблі)
Робота в групах
— Складіть речення зі словами: глечик, склянка, каструля, шафа, стілець, диван.