Робота в парах. Гра «Коректор»

Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого ви навчилися на уроці?

— Як можна вдосконалити текст?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Спишіть запитання.

Які дарунки приносить весна?

— Складіть відповідь-текст з трьох речень. Запишіть. Перевірте. Вдоскональте свій текст.


Урок 78

Тема: ВЕЛИКА БУКВА В ІМЕНАХ, ПО БАТЬКОВІ ТА ПРІЗВИЩАХ ЛЮДЕЙ

Мета: формувати в учнів уміння розрізняти поняття «ім’я», «по батькові» та «прізвище», писати їх з великої букви; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вдале слово»

— Вставте у прислів’я найбільш вдале слово.

Маленька... краща за велике безділля. (Праця, труд, робота)

Гра «Слова-друзі»

— Доберіть близькі за значенням слова до слова будинок. (Дім, оселя, житло)

Каліграфічна хвилинка

Дд дм аш Ма

Дала Даша Маші сироватку з-під простокваші.

— Прочитайте скоромовку «дощиком».

— Які слова у скоромовці пишуться з великої букви? Чому?

— Які ще слова пишуться з великої букви?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Всі хочуть, як народиться дитина,

Щоб я було красиве і дзвінке,

Бо носить все життя мене людина,

А відгадайте-но, що я таке? (Ім’я)

— Діти, як ви вже знаєте, усі предмети, що нас оточують, мають своє ім’я. Тобто книжка — це не зошит, бо зошит має своє ім’я... Так і люди. Як тільки маленька дитина народжується, їй дають ім’я.

— Які імена хлопчиків і дівчаток ви знаєте? Так, Галинка, Оля, Олег — це імена.

— А от літніх людей, ваших батьків, вчительку кличуть не просто по імені, а й по батькові.

— Кожна людина має своє ім’я, по батькові, прізвище. Спробуємо дослідити, як правильно пишуться вони, чому саме так, звідки прийшли до нас наші імена, яким способом утворились прізвища, по батькові. Навчимося правильно писати ці іменники, бо грамоти вчиться — завжди знадобиться. Для людини її ім’я звучить найсолодше, тому імена тих, хто гарно працюватиме,

міркуватиме, буде красиво писати, правильно сидіти, даватиме цікаві відповіді на питання, звучатимуть найчастіше. Це буде найкращим визначенням його хорошої роботи на уроці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: