С. 90–91.
— Дослідіть і розкажіть, які культурні рослини поширені у вашій місце-
вості.
Проект «Облаштовуємо нашу планету»
— Які культурні рослини ви вважаєте доцільним вирощувати на нашій планеті? Поясніть.
Зустріч 34. які умОви неОбхідні для життя рОслин?
мета: ознайомити учнів зі стадіями росту і розвитку рослини з насінини та умовами
Дата Клас
проростання насіння; формувати навички роботи в групах; розвивати спостереж- ливість, творче мислення, вміння точно і грамотно висловлювати свої думки; вихо-
вувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОрганіЗаційний мОмент
II. актуаліЗація ОпОрних Знань
— Як виникли культурні рослини?
— Чим культурні рослини відрізняються від дикорослих?
— На які групи за призначенням можна поділити культурні рослини? На- ведіть приклади.
— Які культурні рослини поширені у вашій місцевості?
|
|
— Які культурні рослини ви вважаєте доцільним вирощувати на нашій планеті? Поясніть.
III.
пОвідОмлення теми і мети урОку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про умови, необхідні рослинам для життя.
IV. вивчення нОвОгО матеріалу
1.
робота за підручником (с. 92–93)
— Пригадайте! Де ростуть культурні рослини?
Робота в парах
— Роздивіться малюнок і складіть за ним розповідь про життя рослин у на- вколишньому середовищі.
— Запам’ятайте! Середовище існування, або навколишнє середовище,— це всі тіла і явища, що оточують рослину і впливають на її життя. Усім орга- нізмам необхідні певні умови існування в навколишньому середовищі.
— Які життєво важливі умови потрібні для існування рослин?
— Що розповів Мудрий Лісовичок про значення світла і тепла в житті рослин?
— Розгляньте фотографії на с. 93. Назвіть зображені рослини. Що ви про
них знаєте?
Робота в групах
— Пригадайте і порівняйте зовнішній вигляд сосни і ялини. Доведіть, що одне із цих хвойних дерев любить світло, а інше може рости і в затінку.
— Розгляньте фотографії на с. 94. Назвіть зображені рослини. Що ви про них знаєте?
Висновки
y Щоб рослина нормально жила і розвивалася, їй потрібні вода, світло,
тепло, повітря та поживні речовини. Якщо не буде хоч однієї із цих умов,
рослина загине.
Фізкультхвилинка
Дружно в ліс ми всі пішли, Скільки тут грибів знайшли! В кошики ми їх збирали, Доки повними не стали.
Ще й побігали там трішки. Натомили свої ніжки.
Поверталися бадьорі,
А про це вже знали в школі.
|
|