Мета заняття:
1. Навчальна: : виробити вміння досліджувати ряд на збіжність за ознакою Даламбера.
2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач
Міжпредметна інтеграція: основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття збіжності числового ряду, суми певної кількості членів числового ряду, ознаки збіжності ряду
Студенти повинні вміти: досліджувати числові ряди на збіжність.
Студенти повинні мати навички: досліджувати числові ряди на збіжність, знаходити суму членів ряду
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: М.М.Бараболя
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість вивчення рядів при вивченні програмування
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Ознаки збіжності числового ряду(необхідна та достатня)
2. Дослідження рядів на збіжність
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задачна дослідження ряду на збіжність
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. стр.426-429
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція А удиторія № _________________
Тема заняття: Дослідження ряду на збіжність за ознакою Коші.
Мета заняття:
1. Навчальна: : виробити вміння досліджувати ряд на збіжність за ознакою Коші.
2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач
Міжпредметна інтеграція: основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття збіжності числового ряду, суми певної кількості членів числового ряду, ознаки збіжності ряду
Студенти повинні вміти: досліджувати числові ряди на збіжність.
Студенти повинні мати навички: досліджувати числові ряди на збіжність, знаходити суму членів ряду
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: М.М.Бараболя
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість вивчення рядів при вивченні програмування
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Ознака Коші збіжності числового ряду
2. Дослідження рядів на збіжність
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задачна дослідження ряду на збіжність
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. стр.426-429
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція А удиторія № _________________
Тема заняття: Степеневі ряди. Збіжність степеневих рядів.
Мета заняття:
1. Навчальна: : сформувати поняття степеневого ряду, суми членів ряду, ознак збіжності ряду,, виробити вміння знаходити проміжки збіжності степеневого ряду.
2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач
Міжпредметна інтеграція: основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття збіжності числового ряду, суми певної кількості членів числового ряду
Студенти повинні вміти: досліджувати степеневіі ряди на збіжність.
Студенти повинні мати навички: досліджувати степеневі ряди на збіжність, знаходити суму членів ряду
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: М.М.Бараболя
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість вивчення даної теми для обчислень
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Фронтальна бесіда
1Поняття числового ряду;
2)Сума членів числового ряду;
3) Ознаки збіжності числового ряду
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Інтервал степеневого ряду
2. Радіус збіжності степеневого ряду
3. Поняття ряду Маклорена
4. Розкладання елементарних функцій в ряд Маклорена
5. Розкладання елементарних функцій в ряд Тейлора.
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач на дослідження ряду на збіжність
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. стр.516-521
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: практичне А удиторія № _________________