Гра «Запиши та поділи»

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

М’ясо, пам’ ять, рум’ яний, хлоп’ята, пам’ятник, дев’ять.

Гра «З якої казки?»

— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, з якої казки цей уривок.

Ото вискакує з води проклятий змій, що розженеться проти Кожум’яки, то він його булавою луп та луп, аж луна йде.

— Спишіть. Підкресліть слова з апострофом.

Коли так кажуть?

Причепився, як реп’ях до кожуха.

— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.

— Як треба переносити слова?

Звуко-буквений аналіз слів

Сім’я — П’ють —

Гра «Так — ні»

Учитель називає слово. Якщо при його написанні вживається апостроф, учні кажуть «так», у іншому випадку — «ні».

П’є, бур’ян, пір’я, здоров’я, солов’ї, лялька, хлоп’ята, в’ ється, буря, б’ють, цвяхи, п’ ють, в’яне, моря.

Гра «Утвори за зразком»

Зразок:торф — торф’яний.

Камінь —... Риба —...

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Наведіть приклади слів з апострофом.

— Що слід пам’ ятати при переносі слів з апострофом?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.68, вправа 186.


Урок 47

Тема: ПОНЯТТЯ ПРО МОВУ. УКРАЇНСЬКА МОВА — ДЕРЖАВНА МОВА УКРАЇНИ

Мета: розширити уявлення учнів про мову я к найважливіший скарб українського на­

роду, про існування різних мов; вчити спостерігати за звучанням, написанням і значенням слів у споріднених мовах; розвивати усне мовлення учнів, каліграфічні навички письма; виховувати любов до рідної мови, бажання більше дізнаватися про неї.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки

У у Ууур ук ск ий

Україна український

— Що означає кожне слово?

— Назвіть голосні звуки в слові Україна.

— Поділіть на склади слово український.

— Які мови ви ще знаєте?

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Утворіть словосполучення.

росіяни українська

французи англійська

українці французька

англійці російська

— Складіть речення з однією парою слів на вибір.

— Який висновок можна зробити зі складених вами речень? (Кожний народ має свою мову.)

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми з’ясуємо поняття рідна мова,ознайомимось із мовами, спорідненими з українською мовою. Дізнаємось про слова, що нагадують нам про історичне минуле нашого народу.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Бесіда

— Чи можуть росіяни розмовляти англійською мовою?

— А українці — французькою?

— Чи можна вважати ці мови їх рідними мовами? Чому?

— А яка мова для них рідна?

— У чому полягає різниця між рідною і нерідною мовами?

— Назвіть свою рідну мову. Як ви до неї ставитеся?

— А як ви будете ставитися до мови інших народів? Чому?


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: