Робота над загадками

— Прочитайте та відгадайте загадки. Випишіть слова з апострофом.

• Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)

• Скручений, зв’язаний, та не плаче, а по хаті скаче. (Віник)

— Поясніть уживання апострофа в словах.

Списування

— Прочитайте слова. Спишіть, вставляючи за потреби апостроф.

Пять, девять, десять, бють, репях, ркзак, рядно, буряк,буря, весілля, червячок.

— Поясніть уживання апострофа в словах.

— Складіть звукову модель слова дев’ять.

Запис слів з апострофом під диктування

Пір’я, буря, в’юн, гравюра, б’ють, бюро, матір’ю, рюкзак, бар’єр, Рєпін, сім’я, духмяний.

— Прочитайте слова, у яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Після яких приголосних ставиться апостроф?

— Скільки звуків позначають букви я, ю, є, ї після апострофа?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.67,вправа 181.


Урок 46

Тема: ПЕРЕНОС СЛІВ 3 АПОСТРОФОМ. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ

Мета: навчати учнів правильно переносити слова з апострофом; розвивати навички грамотного письма; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 67, вправа 181)

— У яких словах ви поставили апостроф?

— Назвіть слово, у якому буква ю позначає один звук.

— А в яких словах ця буква позначає два звуки?

Складання словосполучень

— Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.

З гусячого____; ____ чай;

подарунок для ____; дружні____.

Слова для довідок: Мар’яни, хлоп’ята, п’ють, пір’я.

Диктант

Черв’як, подвір’я, пір’я, м’ ята, здоров’я, б’ють, п’ять, солов’ї, сім’я, в’є.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (f. 67-68)

Вправа 182

— Прочитайте скоромовку. Потренуйтеся швидко її промовляти.

— Вивчіть її напам’ять і запишіть з пам’яті. Перевірте написане за підручником.

— Побудуйте звукову модель виділеного слова.

Вправа 183 (робота в парах). Учні читають жартівливий вірш.

— Розкажіть одне одному, в які комп’ютерні ігри ви любите гратися.

— Запишіть на вибір одне з виділених слів і побудуйте його звукову модель. Перевірте одне в одного складені моделі.

— Прочитайте і запам’ятайте правило на с. 67.

Вправа 184. Учні читають сполучення слів, виділені слова замінюють за зразком, записують утворені сполучення слів.

— Поділіть для переносу слова кам’яний і дерев’яний. Поясніть, чи можна ці слова перенести різними способами.

Вправа 185 (робота в парах). Учні читають вірш, виписують слова з апострофом, поділяючи їх для переносу.

— Поміркуйте і скажіть, як звучатимуть імена цих дітей, коли вони стануть дорослими.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: