Гра «З якої казки?»

— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, з якої казки цей уривок.

Напоїла курочка півника м’ятою, приклала гірчичник,— і пройшло.

— Спишіть, підкресліть букви, між якими стоїть апостроф.

Робота над загадками

— Прочитайте і відгадайте загадки. Випишіть слова з апострофом.

• Сам маленький, а шубка дерев’яна.

• Люблять мене, поважають, а б’ють мене, коли грають.

— Складіть звукову модель слова б’ють.

Коли так кажуть?

— Слова з апострофом слід читати так, щоб після твердих приголосних перед я, ю, є, ї звучав [й].

Робить п’яте через десяте. (Робити як-небудь.)

— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.

— Як треба переносити слова?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як вимовляються приголосні перед апострофом? Наведіть приклади.

— Перед якими буквами пишеться апостроф? Наведіть приклади.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.65,вправа 178.


Урок 45

Тема: ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ У ВИМОВЛЯННІ, ЧИТАННІ ТА НАПИСАННІ СЛІВ З АПОСТРОФОМ

Мета: навчати учнів уживати апостроф після твердих приголосних б, п, в, м, ф, р перед я, ю, є, ї,які позначають по два звуки, переносити слова з апострофом; розвивати мовлення, мислення; виховувати сумлінне ставлення до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 65, вправа 178)

— Поясніть уживання апострофа у словах.

— Прочитайте речення, яке відповідає схемі.

Гра «Допоможи Незнайкові»

— Прочитайте слова. Чи подобається вам їх звучання? Запишіть слова без помилок.

Буряк, ряд, бурян, подвіря, Рябко, піря.

— Чому в одних словах поставили апостроф, а в інших — ні?

— Підкресли букви, між якими стоїть апостроф.

Гра «З якої казки?»

— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, із якої казки цей уривок.

На ранок баба набрала мичок і погнала солом’яного бичка пасти.

— Спишіть. Поставте наголос.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вимову слів з апострофом перед я, ю, є, ї.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 66)

Вправа 179

— Прочитайте речення.

— Спишіть, вставляючи за потреби пропущені букви або апостроф.

— Виконайте звуко-буквений аналіз виділених слів.

Вправа 180 (робота в парах). Учні читають вірш, роблять висновок із прочитаного.

— Прочитайте висновок поета. Як ви його розумієте?

— Випишіть слова з апострофом. Поясніть одне одному їх написання.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: