Робота за підручником (г. 61-62)

Вправа 167. Учні читають і списують слова, виконують усний звуко-буквений аналіз цих слів за зразком, поданим у таблиці.

Вправа 168. Учитель читає текст. Учні дають відповіді на запитання.

— Чим укриті схили Чернечої гори?

— Які дерева ростуть на Чернечій горі?

— Які кущі ростуть на Чернечій горі?

— Послухайте ще раз цей текст.

— Випишіть слова з подовженими м’якими приголосними звуками.

— Складіть звукові моделі цих слів.

Хвилинка спілкування

— Що тобі відомо про Чернечу гору?

— На ній — могила Тараса Шевченка.

— А ти знаєш, де вона знаходиться?

— У місті Каневі, над Дніпром.

— Як цю гору називають у народі?

— Продовжіть розмову.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Взуття, життя, обличчя, узлісся.

— З’єднайте слово і його ознаку.

Ящірка щасливий

щітка прудка

друг нова

день щирий

— Яка буква, що позначає два звуки, зустрічається у кожному словосполученні?

— Які ще букви можуть позначати два звуки? Наведіть приклади.

— Поставте наголос у словах-ознаках.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчилися на уроці?

— Які слова з подовженими приголосними запам’ятали?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.63,вправа 170.


Урок 43

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПОДОВЖЕНІ М'ЯКІ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ

Мета: узагальнити знання учнів про подовжені м'які приголосні звуки та правила написання слів із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 63, вправа 170)

— Прочитайте слова з подовженими м’ якими приголосними звуками.

— Як ви їх поділили для переносу?

Гра «Прочитай — запиши»

— За допомогою звукових моделей прочитайте і запишіть слова.

[л’:е], [багат’:а], [вуг’іл’:а], [суд’:а], [нас’ін’:а], [зан’ ат’:а], [взут’:а], [мал’уван’:а].

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 63-64)

Вправа 171

— Розкажіть, що ви знаєте про туризм і туристів.

— Прочитайте поради туристу.

— Які слова в порадах туристу стосуються теми, яку ми вивчаємо?

Вправа 172

— Прочитайте народні прикмети.

— Спишіть їх. Підкресліть слова з подовженими м’якими приголосними. Поясніть їх правопис.

— Складіть звукові моделі підкреслених слів.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «"Зайве"слово»

— Підкресліть «зайве» слово. Поясніть свій вибір.

Волосся, життя, багаття, п’ятниця, ллє, малювання.

Гра «Добери слово»

— До поданих ознак доберіть слова з подвоєними приголосними.

Чорне — золоте —

чисте — цікаве —

міцні — велике —


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: