VI. Домашнє завдання

С.94,вправа 242.

— Прочитайте завдання до вправи.

— Чи зможете ви дібрати до кожного речення розділовий знак?

— Удома запишіть їх у зошити.


Урок 65

Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ УСНОЇ РОЗПОВІДІ ЗА МАЛЮНКАМИ ТА ЗАПИТАННЯМИ «ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ У КАТРУСІ»

Мета: навчати учнів складати усну розповідь за запитаннями та малюнками; розвивати вміння будувати зв’язні висловлювання, уживати у мовленні слова ввічливості; виховувати почуття поваги одне до одного, дружнє ставлення до друзів.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Бесіда

— У колі рідної сім’ї, у колі друзів ми святкуємо різні свята. Які саме?

— Найкраще свято — це день народження.

— Пригадайте дату свого дня народження.

— Хто з вас народився влітку; восени; взимку; навесні?

Розповіді учнів про те, як вони святкують свої дні народження

— Розкажіть, як ваші рідні відзначають ваш день народження.

— Що готує для вас мама?

— Які подарунки вам дарують?

— Чи запрошуєте ви на свято своїх друзів?

— Чи є серед них ваші однокласники?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Складання розповіді за малюнками

— Розгляньте малюнки у підручнику на с. 98.

— Кого ви бачите на малюнках?

— Про що йтиметься на уроці?

— Придумайте заголовок до нашої розповіді. (День народження Катрусі.)

— Хто прийшов привітати Катрусю?

— Дайте дітям імена.

— Що діти подарували дівчинці?

— Як одягнена Катруся і діти?

— Хто накриває святковий стіл?

— Як ви гадаєте, що приготувала мама?

Усне складання розповіді за поданим початком

Сьогодні у Катрусі день народження. У гості до неї прийдуть її друзі. Разом з мамою Катруся накрила святковий стіл. Застелила його...

— Що розставила дівчинка на столі?

— Що приготувала мама?

— Хто прийшов привітати Катрусю?

— Що подарував Катрусі брат Сергій?

— А який подарунок принесла Оля?

— Як проходило свято?

— Чи весело було дітям?

— Як ви гадаєте, Катруся була задоволена святом?

— Як ви гадаєте, скільки років виповнилося Катрусі?

Фізкультхвилинка

Читання оповідання В. Сухомлинського «Іменинний обід»

— Що ви можете сказати про Ніну?

— Чи правильно вчинила Ніна?

— А як би ви вчинили в такій ситуації?

Заучування вірша напам’ять

ПРО ДРУЗІВ

Навчала нас матуся,

Як в радості рости.

За все миліші друзі —

Їх треба берегти.

Як вишеньки у цвіті, Щасливі ми в гурті. Ми добрі, працьовиті, Мов бджілки золоті. Із дому вирушаєм — Нам сонечко сія. До друзів поспішаєм І ми, і ти, і я! А без друзів жодна справа Нецікава, нецікава, І цукерка несмачна, Навіть пісенька сумна. (Н. Кир’ян)

Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: