Робота в парах

— Складіть усні записки зі звертаннями вчителеві, однокласникам. Пам’ятайте про слова ввічливості.

Гра «Добери звертання»

— Назвіть різні варіанти звертання до мами, тата, бабусі, дідуся, брата, сестри.

Самостійна робота

Складання записки-прохання татові або мамі (письмово).

Перевірка роботи

Враховується зміст і граматична правильність побудови речень.

Двоє-троє учнів зачитують свої записки. Решта аналізують складені записки за будовою, пояснюють, чи правильно вжите звертання, чи використані слова ввічливості.

Робота в парах. Гра «Коректор»

Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які види записок ви вчилися писати?

— З чого складається записка?

— Для чого потрібна записка?

— Кому можна писати записки?

— Як часто ви пишете записки своїм батькам?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Складіть і запишіть записку-повідомлення батькам (другові).


Урок 72

Тема: ЗВ’ЯЗОК СЛІВ У РЕЧЕННІ

Мета: навчати учнів встановлювати зв’язок слів у реченні за допомогою питань; закріплювати знання про головні члени речення; розвивати вміння добирати влучні слова для побудови висловлювань; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 102, вправа 265)

— Прочитайте записані речення.

— Поясніть, чому саме ці слова ви вставили замість крапок.

Творче завдання

— Спишіть речення, розкриваючи дужки.

— Знайдіть головні слова. Усно поставте до них питання.

Білочка виглядає з (дупло).

Дятел шукав комаху в (кора).

Мишка сховалась у (нірка).

Каліграфічна хвилинка

Тт Тт Тт Ти Тв Тя Тх ат ст ят ти ть те

— Запишіть каліграфічно.

Тихесенький вечір заходить до хати.

Засвічує в вікнах веселі вогні.

Нас кличе до столу вечеряти мати,

І гріють теплом її очі ясні.

— Назвіть у першому реченні головні слова, поставте до них питання. ((Що?) Вечір(що робить?) заходить.)

— Поставте питання від слова вечір до слова заходить. (Вечір (що робить?) заходить.)

— Поставте питання від слова заходить до слова до хати. (Заходить (куди?) до хати.)

— Поставте питання від слова вечір до слова тихесенький. (Вечір (який?) тихесенький.)

— Чи можете ви зробити певний висновок? (У реченні слова зв’язані між собою. Установити між ними зв’язок допомагають поставлені питання.)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми з’ясуємо, як зв’язуються слова в реченні. Будемо вчитися встановлювати ці зв’язки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: