Гра «Утвори ім’я»

— Від поданих слів — імен дорослих — утворіть дитячі імена.

Іван — Іванко

Марина — Маринка

Олена — Оленка

Андрій — Андрійко

— Як пишуться імена, по батькові та прізвища людей?

2. Посміхніться!

Сонячний зайчик стриб-стриб по кімнаті,

Весело Галі і весело Наті, —

Зайчика того ловили — ловили,

І... лиш однісіньку чашку розбили. (Н. Поклад)

V. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Послухайте вірш. Запам’ятайте клички тварин.

Є у мене киця Мурка, Дуже мудра кішка. Тільки скажеш «Замазурка!»— Вмивається трішки. А синок її Васько Муркне: «Мила нене, Поки вип’ю молоко, Вимийся за мене». (П. Воронько)

— Як звали кішку? А її синка?

VI. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 116–117)

Вправа 304

— Прочитайте і спишіть.

Заучування правила (с. 117)

Робота в групах

— Розкажіть, які казки про тварин ви читали. Пригадайте їхні клички.

Фізкультхвилинка

Продовження роботи за підручником (с. 117)

Вправа 305

— Прочитайте.

— Випишіть з тексту назви і клички тварин та описи кота, півня і собаки.

— До слова приятелі доберіть слова, близькі за значенням.

Робота над віршем

— Прочитайте вірш «Васькові іменини». Назвіть тварину та її кличку.

У кота Васька іменини,

Друзі прийдуть на гостини.

Будуть м’явкати до ранку,

Пити молочко й сметанку.

— Назвіть кличку кота.

— Як пишеться це слово?

Гра «Упізнай тварину»

Учні слухають голоси тварин (корови, кози, коня, кота, собаки), записують їх назви, добирають клички.

Корова Лиска, коза Зірка, кінь Каштан, кіт Мурчик, собака Дружок.

Робота в групах

— Складіть речення з поданими словосполученнями. Речення, яке найбільше сподобалося,— запишіть.

Творчий диктант

— Доповніть речення словами, які пишуться з великої букви.

Мене звуть... Прізвище моє... У мене є багато друзів. Це... А ще у мене є песик... та кицька...

Опис тварини

— Відгадайте загадку.

Що за дивна непосида

На стежинку шишку кида,

З гілочки стриба на гілку?

Рудохвоста, жвава... (білка).

— Розгляньте малюнок. Опишіть тваринку.

— Яке у білки хутро? Який хвіст? Які вушка? очі?

— Придумайте кличку білці.

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Як пишуться клички тварин?

— Чому тварин називають нашими друзями?

— Як ми повинні ставитися до тварин?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 117, вправа 306.


Урок 81

Тема: УЖИВАННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ В ІМЕНАХ ЛЮДЕЙ ТА КЛИЧКАХ ТВАРИН

Мета: поглиблювати знання учнів про назви тварин та їх клички; вдосконалювати навички написання кличок тварин з великої букви; розвивати спостережливість, творчу уяву; виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: