Гра «Граматична арифметика»

Липа + нота = тварина. (Антилопа) Том + вата = зброя. (Автомат) Риба + соки = фрукти. (Абрикоси) Вода + ринг = фрукти. (Виноград)

— До вгаданих назв предметів доберіть слова — назви ознак.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Як називаються слова, що називають ознаки предметів?

— На які питання вони відповідають?

— Яку роль відіграють у нашому мовленні?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 123, вправа 322.


Урок 86

Тема: ЗВ’ЯЗОК ПРИКМЕТНИКІВ З ІМЕННИКАМИ В РЕЧЕННІ

Мета: показати учням на прикладах зв’язок прикметників з іменниками; навчати розпізнавати прикметники, ставити до них питання; розвивати увагу; виховувати наполегливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 123, вправа 322)

— Прочитай назви предметів та пов’язані з ними назви ознак.

III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

Гра «Замініть одним словом»

Невеликий предмет, найчастіше круглої форми, що слугує застібкою в одязі. (Ґудзик)

Га гу дз ґудзик

Загубила ґудзик

Ґава біля ґанку.

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— З якими словами ознайомилися на попередньому уроці?

— На які питання відповідають слова — назви ознак?

— Згадайте вчорашню загадку про берізку. Чому не змогли її відгадати? (Бракувало слів — назв ознак.)

— Прочитайте ще один вірш.

Синє _____, синє _____,

Білий _____ в далині.

Понад морем — синій _____

Й білі __, наче сніг.

— Чи зрозуміло, про що йдеться в цьому вірші? Чому?

— Слово — ознака завжди пов’язане зі словом — назвою предмета, бо ознака не може існувати без предмета.

Синє небо, синє море,

Білий парус в далині.

Понад морем сині гори

Й білі хмари, наче сніг.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 123–124)

Вправа 323

— Прочитайте текст. Розкажіть, про що в ньому йдеться.

— За зразком вправи 322 випишіть іменники та пов’язані з ними прикметники.

Вправа 324

— Доберіть назви ознак до назв предметів.

— Поставте питання від назв предметів до назв ознак.

— Якого предмета не вистачає, щоб пришити ґудзик? (Голки) А який зайвий? (Колесо)

— Прочитайте і запишіть слово ґудзик. Вимовте звуки і назвіть букви. Поділіть слово для переносу. Чи можна це зробити різними способами? (Ні)

— Поясніть, чому. (Буквосполучення «дз» при переносі не розривається.)

Фізкультхвилинка

Гра «Хто впіймає більше слів — назв ознак»

Учитель читає вірш, учні повинні запам’ятати якомога більше слів — назв ознак.

У мами доня з рожевим личком. В білявих кісках — дві сині стрічки. Співає доня, неначе пташка, А працьовита, як та мурашка. Танцює доня — легка пір’їнка. Каже всім доня: «Я — Українка»! (С. Кузьменко)

Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: