VI. Домашнє завдання

— Продовжте розповідь за поданим початком.

Одного разу хлопці пішли до лісу. Вони пробиралися через кущі. Раптом...


Урок 90

Тема: ПРИКМЕТНИКИ, БЛИЗЬКІ І ПРОТИЛЕЖНІ ЗА ЗНАЧЕННЯМ. УЖИВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ У ПЕРЕНОСНОМУ ЗНАЧЕННІ

Мета: навчати вживати прикметники у мовленні, добирати до слів назв — предметів слова — назви ознак; формувати вміння добирати близькі і протилежні за значенням слова; розвивати увагу, спостережливість; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 127, вправа 334)

Робота в парах. Взаємоперевірка вправи.

III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

— Відгадайте загадку.

Що за пташка в небі в’ється, Заливається, сміється? Цілий день дзвенять пісні, Жаль, що тільки навесні. Так назви ж бо без відмовок, Що ця пташка... (жайворонок).

— Запишіть каліграфічно.

Жа йв нок вор жайворонок

В небі жайворонок в’ється.

VI. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Прочитайте прислів’я.

· На чорній землі білий хліб родить.

— Назвіть слова, протилежні за значенням.

— На сьогоднішньому уроці ми будемо добирати слова — назви ознак, близькі і протилежні за значенням. Тож, до роботи!

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (с. 127)

Робота за підручником

Вправа 335

— Прочитайте текст.

— Спишіть текст, змінивши в ньому прикметники, протилежними за значенням. Порівняйте тексти. Який зробите висновок?

— За допомогою питань усно встановіть зв’язок між словами в першому реченні.

Вправа 336

— Прочитайте сполучення слів.

— До поданих слів — назв ознак доберіть протилежні за значенням і запишіть їх.

Гра «Протилежності»

Крейда біла, а вугілля... (чорне). Редька гірка, а диня... (солодка). Орел великий, а синичка... (маленька). Дерево високе, а кущ... (низький). Дорога широка, а стежка... (вузька). Річка глибока, а потічок... (мілкий).

Фронтальна робота

— Слова — назви ознак у поданих словосполученнях замініть словами, близькими за значенням.

Чиста вода —... (прозора вода);

Прудка білочка —... (метка білочка);

Сонячний день —... (ясний день);

Безстрашний льотчик —... (хоробрий льотчик);

Холодна зима —... (люта зима);

Ясне небо —... (безхмарне небо).

Фізкультхвилинка

Гра «Угадай, хто це? що це?»

Великий, просторий, світлий, чистий —... Дерев’яний, червоний, тонкий, м’який —... Теплий, тихий, весняний, погожий —... Високий, могутній, гіллястий, широкий —... Велика, довгаста, жовта, солодка —... Кругле, солодке, червонобоке, смачне —...

Слова для довідок: диня, клас, день, дуб, олівець, яблуко.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: