— Прочитайте текст за особами.
— Про що ви дізналися з прочитаного?
— Відгадайте загадку.
Під землею мчать вагони,
Світло сяє на пероні,
Сходи вниз людей везуть,
Ще й нагору заберуть. (Метро)
— Запишіть слово-відгадку. Запам’ятайте правопис цього слова.
Самостійна робота
— Доберіть відповідні назви істот або неістот.
Сірий, косий, вухатий —... Кругле, кислувате, смачне —... | Великий, зубастий, сірий —... Білокора, струнка, кучерява —... |
На дошці малюнки — відповіді. Учні знаходять малюнок, зачитують слова — ознаки, які дібрали до нього.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які слова вивчали на попередніх уроках?
— На які питання відповідають слова — назви ознак?
— Уживайте ці слова в своєму мовленні — і тоді мовлення ваше буде багатим, емоційним і цікавим.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 128, вправа 338.
Урок 91
Тема: СЛОВА, ЯКІ НАЗИВАЮТЬ ДІЇ ПРЕДМЕТІВ. СКЛАДАННЯ РЕЧЕНЬ ЗА МАЛЮНКАМИ
Мета: дати учням уявлення про слова, що означають дії предметів; вчити виділяти їх в усному і писемному мовленні; формувати вміння ставити питання до слів, що означають дію предметів; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати уважність, працелюбність.
|
|
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 128, вправа 338)
— Прочитайте утворені словосполучення.
III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
— Замініть одним словом.
Неправильність у написанні, у підрахунках, неправильний учинок, дія. (Помилка)
— Напишіть каліграфічно.
По мил ка помилка
У мого сусіда Гриця
Є помилка-мандрівниця.
— Поділіть слово помилка на склади для переносу.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за підручником(с. 128–129)
Вправа 339
— Розгляньте малюнки. Я ставитиму вам запитання, а ви відповідайте одним словом.
— Що робить дівчинка? (Пише)
— Що робить хлопчик? (Грає)
— Що роблять діти? (Співають)
— Діти, зображені на малюнках, щось роблять, виконують певну дію. Слова пише, грає, співають означають дію предметів. На які питання відповідають ці слова?
— Складіть за кожним малюнком речення з двох слів і запишіть за зразком. Поставте питання до слів, які називають дії предметів.
Вправа 340
— Прочитайте прислів’я. Поясніть їх зміст.
— Знайдіть у прислів’ях слова, які називають дії предметів. Усно поставте до них питання.
Заучування правила (с. 129)
Вправа 341
— Прочитайте виразно вірш.
— Випишіть слова — назви дій. Поясніть свою думку.
— Установіть зв’язок між словами в першому реченні.
Фізкультхвилинка