Казка про сніговика

У Сніговому королівстві жив Сніговик. У нього була своя срібляста снігова хатинка. А поруч жила чарівна Снігуронька. Сніговик і Снігуронька полюбляли дивитись, як з неба падає легкий, пухнастий, білий сніг. А от підсніжників вони ніколи не бачили, бо в Сніговому королівстві ніколи не було весни.

— Які спільнокореневі слова ви запам’ятали? (Сніговик, сніговому, Снігуронька, сніг,підсніжників)

— Запишіть три слова на вибір. Позначте у записаних словах дужкою спільну частину — корінь, назвіть його.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте слова: море, моряк, морячка. Усно поставте до кожного з них питання й визначте, що називають ці слова.

— Як називаються ці слова?

— Доведіть, що вони спільнокореневі.

— Що називається коренем слова? Наведіть приклади.

— Як визначити корінь слова? Наведіть приклади.

— Як позначається корінь слова?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 146, вправа 387.


Урок 106

Тема: ПЕРЕВІРНА РОБОТА. СПИСУВАННЯ

Мета: перевірити рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів; розвивати увагу; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. СПИСУВАННЯ

КОРИСНА СПРАВА

Кожного дня намагайся робити корисну справу. Вивчи урок, прибери кімнату, відвідай бабусю.

Одна маленька справа краще за велике безділля. Весь світ тримається на наших корисних справах. Не витрачай свій час даремно.

III. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як оцінюєте свою роботу?


Урок 107

Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. РОБОТА НАД ДЕФОРМОВАНИМ ТЕКСТОМ

Мета: навчати учнів редагувати текст з метою усунення логічних пропусків у тексті; розвивати вміння помічати невідповідність змісту тексту заголовка та виправляти помилки у тексті; виховувати культуру мовлення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Прочитайте уважно текст і дайте відповідь на запитання: чи відповідає його зміст заголовку?

СНІГОВА БАБА

Узимку діти погралися у дворі. Руки у них мерзли. Але баба снігова вийшла гарна.

— Чому зміст розповіді не відповідає заголовку?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо працювати над деформованими текстами.

— Пригадайте і поясніть, який текст називається деформованим. (Текст, у якому порушено зв’язок речень, зміст.)

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

Робота над текстом «Снігова баба»

— Якими реченнями слід доповнити текст, щоб його зміст відповідав заголовку?

Доповнення речень у тексті


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: