Редагування тексту

— Прочитайте текст.

Ведмежатко зупинилося на галявині. Ведмежатко злякано прислухається до шелесту дерев. Лячно ведмежаткові самому в лісі.

— Які слова повторюються у тексті?

— Як його можна відредагувати? (Замість слова «ведмежатко» у другому реченні можна сказати «звірятко», у третьому — «малому».)

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Тестування

— Оберіть правильну відповідь.

1. Текст — це:

1) зв’язані за змістом речення;

2) зв’язані за змістом слова;

3) абзаци.

2. Текст складається:

1) із зачину, абзаців і кінцівки;

2) з основної частини і кінцівки;

3) із зачину, основної частини, кінцівки.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 155, вправа 418.


Урок 115

Тема: ПЕРЕВІРНА РОБОТА. МОВНА ТЕМА «ЗВУКИ І БУКВИ. ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ. АПОСТРОФ»

Мета: перевірити рівень сформованості мовних знань і вмінь учнів з теми «Звуки і букви. Приголосні звуки. Апостроф»; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

Варіант

1. Які слова не можна перенести?

1) Герой, іній;

2) читає, льон;

3) їдуть, джміль.

2. У яких словах треба поставити апостроф?

1) Буряк, бурян;

2) подвіря, Рябко;

3) здоровя, соловї.

3. Вставити пропущені букви.

Дру, ніка, саки, швико, загака, голука.

4. До поданого слова дібрати спільнокореневі, які відповідали б на подані питання.

Що? Який? Що робити?

Крик — ________________________________________.

Позначити у словах корінь. Підкреслити слово, яке є перевірним для інших.

Варіант

1. Які слова не можна перенести?

1) Пальто, день;

2) спить, стою;

3) явір, зелень.

2. У яких словах треба поставити апостроф?

1) Пять, бють;

2) піря, ряд;

3) рюкзак, мята.

3. Вставити пропущені букви.

Ду, стека, беріка, зуки, гарбу, доріка.

4. До поданого слова дібрати спільнокореневі, які відповідали б на подані питання.

Що? Який? Що робити?

Зима — _________________________________.

Позначити у словах корінь. Підкреслити слово, яке є перевірним для інших.

За кожне правильно виконане завдання учень одержує три бали.

III. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?



Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: