Урок 117

Тема: ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО РЕЧЕННЯ

Мета: повторити вивчений матеріал про речення, вдосконалювати вміння розрізняти на слух завершене і незавершене речення, виділяти окремі речення у висловлюванні, визначати кількість речень у тексті; дотримуватися розстановки розділових знаків у кінці речень, поширювати речення словами за поданими питаннями; розвивати мислення, мовлення; виховувати інтерес до вивчення мови.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 156–157, вправа 421)

— Прочитайте слова, поставте до них питання. Які ви записали спільнокореневі слова, які відповідають на питання що робить?.

Гра «Склади слова»

во чер ний ви че ки ре мя дух ний не ді по лок

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про речення, вдосконалюватимемо вміння відтворювати та складати речення.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота за підручником (с. 157–158)

Вправа 422

— Прочитайте вірші мовчки. Підготуйтеся до виразного читання. Зверніть увагу на речення, у кінці яких стоять знак питання та знак оклику. Виділяйте голосом звертання.

— Знайдіть у віршах розповідні, питальні та спонукальні речення.

— Спишіть три речення, у яких є звертання.

Вправа 423

— Кожен із поданих виразів замініть із довідки одним словом, яке відповідає на питання що?.

— Запишіть за зразком.

Фізкультхвилинка

Гра «Скільки речень?»

— Скільки речень ви почули? (Учні показують на пальцях.)

· Навесні ми пішли до лісу. Там кожне дерево співало свою пісню.

· У носатого Івана одежина дерев’яна. Він у чистім полі ходить і по ньому носом водить.

· Поблискують черешеньки в листі зелененькім. Черешеньки ваблять очі діточкам маленьким.

— Повторіть останнє речення. Запишіть його. Підкреслити букви, що позначають м’які приголосні звуки.

Гра «Так чи ні?»

— Що з того, що ви почули, є реченням, а що — ні?

· Малята готуються до свята.

· Вони зібрались у дитячому...

· Тарасик запросив на свято маму.

· Мама пошила йому нову...

Гра «Обери речення»

— Прочитайте. Підкресліть речення. Поставте потрібний розділовий знак.

· Цікаво спостерігати за ось прилетів до старого дуба дятел

· Діти бережіть книгу

· А ти допомагати своїм батькам на дворі лютував

· Вербі, діти, на, повісили, шпаківню.

— Як перебудувати інші записи, щоб скласти речення?

6. Поширення речення за питаннями

Петрик пасе (де?)... (на лузі) (кого?)... (гусей, теля, козу, корову, овець).


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: