Розвиток мовлення.
— Діти, у нашому краї є птах, який не відлітає в теплі краї, не боїться суворої зими і теж лікує дерева. Хто це такий? (Дятел.)
Слайд 8: зображення дятла.
— Вашим домашнім завданням буде зробити опис чи скласти невеликий твір або загадку про цього птаха.
Творче завдання.
— Переходимо до наступного етапу уроку. Попрацюємо на мультимедійній дошці.
Гра «Виправ помилки».
— До нас на урок завітав Іще один гість, без якого не можна уявити жодного куточка України. Це пташка, яка теж не боїться холоду, — горобчик.
Слайд 9: зображення горобчика.
— Ваше завдання — виправити помилки в тексті і довести правильність своєї відповіді.
На яблуневу гілочку сів (весела) горобчик. Він мав пір'ячко (сірий) кольору із (чорненький) відтінок. (Маленький) голівка його крутилася то вниз, то вгору. А (блискуче), як намистинка, очі, світилися радістю. Адже горобчик побачив годівничку.
V. Підсумок уроку.
— Діти, давайте підсумуємо виконану на уроці роботу.
— То як же визначити рід і число прикметника?
Робота біля комп'ютера.
|
|
— Перевіримо, як ви засвоїли вивчений матеріал про іменник і прикметник.
• Іменник означає:
А. дію предмета
Б. ознаку предмета
В. назву предмета
• Іменник відповідає на питання:
А. хто? що?
Б. скільки?
В. який? яка? яке? які?
• Іменник змінюється:
А за родами
Б за відмінками
В за числами і відмінками
• Який відмінок не має питання?
А. Давальний
Б. Кличний
В. Місцевий
• Прикметник означає:
А. назву предмета
Б. ознаку предмета
В. дію предмета
• Прикметник відповідає на питання:
А. який?яка?яке?які?
Б. хто? що?
В. що робить? що роблять?
• У реченні прикметник завжди пов'язаний із:
А. прийменником
Б. іменником
В. дієсловом
• Підбери правильно прикметник до іменника орел.
А. великий
Б. ласкава
В. жорстоке
• У реченні прикметник виступає:
А. підметом
Б. присудком
В. другорядним членом речення
Оцінювання учнів. Підсумок
— Діти, якщо урок вам сподобався і ваші очікування справдилися, приєднайте свої сонечка до дошки.
— Мені теж урок сподобався. Подивіться, скільки тепла і світла у нашому класі! А тепер давайте за допомогою прикметників охарактеризуємо наш урок.
— Дійсно, добре того вчити, хто хоче більше знати. Мені було приємно з вами працювати. Вас добре і легко вчити, адже ви у мене — молодці.
У світі чарівної казки О.Пушкіна
Позакласне читання. 4-й клас
Мета: ознайомити дітей зі світом казок О.Пушкіна; сприяти розширенню кола їх читання; розвивати вміння аналізувати самостійно прочитаний твір, відтворювати ставлення до нього через власні малюнки та аплікації; вчити розігрувати уривки в особах; прищеплювати захоплення книжками і бажання читати художню літературу.
|
|
Обладнання: портрети О.Пушкіна, фотографії із зображенням пам'ятників О.Пушкіну в Москві, Санкт-Петербурзі, Києві; репродукція картини М.Врубеля «Царівна Лебідь»; картки із уривками казок О.Пушкіна, плакат «Герої казок», ілюстрації, аудіозапис, виставка книг, малюнків та аплікацій, опорні слова, лист для журі, нагороди, емблеми команд, реквізит для інсценізації уривків із казок О.Пушкіна.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань.
— Пригадайте, який розділ ми вивчаємо на уроці читання. (Твори зарубіжних письменників.)
— Якій темі присвячено сьогоднішній урок позакласного читання? («У світі чарівної казки
О.Пушкіна».)