Тема заняття: Розв’язування вправ. Дії над комплексними числами. Перехід від однієї форми до іншої

Вид заняття: практичне заняття.

Мета: 1.Навчальна: узагальнити та систематизувати вміння виконувати дії з комплексними числами, здійснювати перехід від однієї форми к.ч. до іншої.

         2.Виховна: виховувати вміння самостійно працювати в малих групах, акуратність ведення конспекту.

         3.Розвиваюча: розвивати принциповість, наполегливість.

Міжпредметна інтеграція: хімія, фізика, ТОЕ.

Методичне та матеріальне забезпечення: моделі, таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Основні знання та вміння: студенти повинні знати форми к.ч, вміти здійснювати перехід від однієї до іншої та вміти виконувати дії з комплексними числами в різних формах.

Література:

5. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

6. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

7. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

8. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

Викладач                                       БараболяМ.М.

 

Хід заняття

1. Організаційний момент 2 хв.

2.Актуалізація опорних знань: Повторити алгебраїчну, тригонометричну форму комплексних чисел та правила виконання дій з ними.(бесіда, комбіноване опитування)

3. Вивчення нового матеріалу:

3.1 Тема заняття: Комплексні числа. Перехід від однієї форми до іншої.

3.2Мотивація пізнавальної діяльності: розповісти про важливість даної теми для подальшого навчання.

3.3 Питання, які будуть вивчатися:

1) Перехід від алгебраїчної до показникової форми.

 2) Дії з комплексними числами у алгебраїчній, тригонометричній, показниковій формах.

3.4 Методи, які використовуються: частково-пошуковий, репродуктивний, пояснювально-ілюстративний.

 

4.Самостійна робота студентів: розв’язування завдань зошитах.

5. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу: колективне розв’язування задач, бесіда відтворюючого характеру.

6. Підсумкова частина заняття: підвести підсумки та виставити оцінки.

 

7. Повідомлення домашнього завдання: Л1, ст.56-64

 

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                    Дата проведення:

Вид заняття: лекція     Аудиторія № _________________

Тема заняття: Різновиди матриць. Дії над матрицями

Мета заняття:

1. Навчальна:   сформувати поняття матриці, різних їх видів,  вміння виконувати дії над ними

2.Виховна: виховувати самостійність, вміння вести конспект та акуратність записів в зошитах

3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, інтерес до вивчення предмета

Міжпредметна інтеграція:   електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття матриці, види матриць

Студенти повинні вміти:   виконувати дії з матрицями

Студенти повинні мати навички:   використовувати властивості матриць

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація

 


Викладач:    Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 


Хід заняття

1.Організаційний момент.     Перевірка присутності                              

(    хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.                (на протязі заняття)

знання матриць необхідне для вивчення визначників та розв’язування систем рівнянь;

Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Матриці використовуються з метою виявлення оптимального способу дій при розв’язанні задач керування системами, зокрема – економічними. Предметом дослідження процесу знаходження обернених матриць за допомогою формули є задачі пошуку оптимальних управлінських рішень, що математично зводяться до задач знаходження умовного рішення функції багатьох змінних. Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Наприклад, для опису графів кіл (граф – система з’єднаних відрізків кіл, які характеризують конфігурацію кола) записують матриці (вузлову або контурну).

 

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття.                             (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                                   (   хв.)

Письмове опитування за індивідуальними завданнями.

5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу.                             (   хв.)

План

1. Поняття матриці

2. Види матриць.

3. Дії з матрицями.

4. Властивості матриць

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.     (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                                 (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                                                     (   хв.)

Л1. ст.14-19

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція     Аудиторія № _________________


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: