Мета заняття:
1. Навчальна: сформувати поняття визначника матриці, знання їх властивостей, вміння обчислювати визначники 2, 3-тього порядків
2.Виховна: виховувати самостійність, вміння вести конспект та акуратність записів в зошитах
3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, інтерес до вивчення предмета
Міжпредметна інтеграція: електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняттявизначника матриці, властивості визначників
Студенти повинні вміти: виконувати дії з матрицями
Студенти повинні мати навички: використовувати властивості визначників, обчислювати визначники 2,3-тього порядків
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація
![]() |
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
знання матриць необхідне для вивчення визначників та розв’язування систем рівнянь;
Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Наприклад, для опису графів кіл (граф – система з’єднаних відрізків кіл, які характеризують конфігурацію кола) записують матриці (вузлову або контурну).
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями.
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Поняття визначника
2. Властивості визначників.
3. Обчислення визначників2, 3 –тього порядків.
4. Мінор, алгебраїчне доповнення
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. ст.6-12
Література:
1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття
Предмет Вища математика
Група
Тема заняття: Дії над матрицями.
Вид заняття: практичне.
Мета: 1.Навчальна: сформувати вміння виконувати дії з матрицями
2.Виховна: виховувати вміння самостійно працювати з підручником, акуратність ведення конспекту.
3.Розвиваюча: розвивати принциповість, наполегливість.
Міжпредметна інтеграція: фізика, електротехніка.
Методичне та матеріальне забезпечення: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Основні знання та вміння: студенти повинні вміти виконувати додавання, віднімання матриць, множення матриці на число, множення матриць
Література:
1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
Викладач Бараболя М.М.
Хід заняття
1. Організаційний момент 2 хв.
2.Актуалізація опорних знань: Провести фронтальну бесіду за питаннями
1) Поняття матриці;
2) Дії над матрицями.
3. Вивчення нового матеріалу:
3.1 Тема заняття: Дії над матрицями.
3.2Мотивація пізнавальної діяльності: розповісти про важливість даної теми для подальшого навчання.
3.3 Питання, які будуть вивчатися:
1)Додавання матриць, множення матриці на число;
2) Множення матриць, піднесення до степеня.
3.4 Методи, які використовуються: пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий.
4.Самостійна робота студентів: розв’язування вправ по індивідуальних картках.
5. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу: розв’язування вправ.
6. Підсумкова частина заняття: підвести підсумки та виставити оцінки.
7. Повідомлення домашнього завдання: Л3, ст. 215-218.
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________







