Спостереження розваги

Дата: 20 січня 2011р.

Кількість дітей: 23

Вихователь: Гусєва С.В.

Тема:: «Мій Бердичів - саме краще місто на землі»

Мета: Вчити дітей виразно співати, відображати голосом характер музики. Злагоджено співати в ансамблі, виконувати пісні в різному темпі, відтворюючи голосом динамічні відтінки.

Залучати дітей до сольного співу. Учити ритмічно рухатись згідно з характером музики, відображати в русі ритмічну пульсацію та простий ритмічний малюнок мелодій.

Підтримувати у дітей бажання глибше пізнати чарівний світ музики. Виховувати у дітей стійкий інтерес та любов до різних видів музики. Засобами музики виховувати естетичне сприймання навколишнього.

Збагачувати досвід дітей музичними враженнями, розвивати в них бажання діяти активно і творчо, задовольняти їх природне прагнення до самовираження.

Знайомити дітей з найбільшими історичними подіями у житті рідного краю. Знайомити з легендами про рідний край, його героїв, історичним подіями.

Виховувати любов до міста до Батьківщини, інтерес до мистецтва інших народів міста.

Хід заняття

Під звуки запорізького маршу заходять шість посланців запорізьких козаків.Це хлопчики в козацьких костюмах ідуть трійками з прапорами. За ними заходять всі діти. Один з козаків зачитує грамоту про відкриття свята міста Бердичева.

1 Козак: Шановна громадо!Вельмишановні бердичівляни й гості міста! Міста древнього! Слухайте!

2 козак: Слухайте!

Разом: Слухайте! За розпорядженням міського голови В. Мазура 24 серпня 2007 року наказую: Вважати свято м. Бердичева традиційним!

І від роду до роду хай Бердичівському роду не буде переводу!

Діти розповідають вірші про Бердичів

Звучить пісня «Прикрасим наше місто»

Ведуча: Мій рідний Бердичів! Ти береш свій родовід із сивої глибини віків і нескореного духу козацької вольниці. Древні вулиці ще пам'ятають славетну ходу козацьких полків.

(вірші про Бердичів)

Танок «Козачата».

Дит. 1 Між Поліссям і Поділлям шлях проліг із давна На шляху розмістився град Бердичів славний!

Ведуча: Розмістився? З яких років? Версії здогадки! Звідки назва ця - Бердичів? Також різні згадки.

І ось перша - від племені - себто Берендеї.

Дит. 2

 

А ще кажуть, в давнину,

Попід річку вище,

Жило плем'я із слов'ян -

Бердо-урочище.

Ведуча: Може назва міста пов'язана з чоловічим ім'ям Бердич (син Берда). Можливо таким іменем називали людину, що жила на горі чи кручі.

Дит. 3.

 

Ось тепер вже дещо є -

Бердо - хутір вдався,

Дещо тут він збудував,

Так Бердичів взявся.

Дит. 4

 

Берди здавен проживали:

Хто шлях їх вивчив,

То ж напевно,що від них

Пішов град Бердичів.

Ведуча: І ніколи Берди славні, народ великої душі і доброго ока не зазіхали на чужі краї. А на твої землі, Бердичеве, рвались і печеніги, і половці, і ординці,і польські магнати і німецькі лицарі. Бердичів був свідком, а його жителі учасниками багатьох історичних подій.

Чим прославився Бердичів? Думай брате... Ович. Може тому, що тут мешкав Шолом Рабинович?

Дит. 1

 

А можливо, що одвіку

Тут базар великий.

Що над річкою є кляштор

Босих Кармелітів.

Дит.2

 

А можливо, що церкви тут

Різні віри в Бога?

Та скоріше це тому,

Що тут синагога.

Дит.3

 

Кажуть річка Гнилоп'ять,

Ой, була глибока.

Що в Бердичеві зросла

Голда чорноока.

Може в тому, що вінчались

Тут Бальзак і Ганська,

А скоріше, що тут шлях

Протягнувсь гетьманський. Тут і

Гросман жив поет,

і Бистрицька з Дону.

Тут повагу віддають

Йосипу Кобзону.

Ведуча: У 1846 році наше місто відвідав світоч українського народу, батько нашої мови калинової, геній української нації - Т.Г.Шевченко. На честь цього - наш парк названо його ім'ям. І біля парку встановлено йому пам'ятник.

Звучить пісня «Україно моя».

Дит.

Рідне місто - місто знань і мрії,

Вогнище заводів і будов.

З кожним днем ростеш і молодієш,

Процвітаєш і мужнієш знов.

Ведуча: (Вірш супроводжується показом слайдів, фотографій міста)

 

Іду в вечірнюю годину біля фортечної стіни.

І тіні прикрашають днину, а душі?

Душі де вони? Там не було колись будівель.

Були ліси або поля.

Тепер Бердичів є чудовий,

Тим більш, як дивишся здаля.

І ось до церкви думи плинуть.

її Нікольською зовуть.

Яка б то влада існувала,

А служби в церкві завжди йдуть.

А недалеко синагога, старенька,невисока в міру.

Можливо з храмів є найстарша - несе євреям свою віру.

Виконується єврейський танок «Хава нагіла»

Ведуча: Краса людей в міцнім корінні долі - А це можливо тільки у труді, Коли панують разом праця й воля - Щастю й долі є місце у житті.

Дит.

Хай добру волю наша праця крилить.

Хай буде наше місто молоде.

І дай нам Бог наснаги й сили.

Хай щастя нас ніде не обійде.

Бліц - турнір «Екскурсія по місту»

1Назвіть підприємства, які працювали в минулому? (М'ясокомбінат, рукавична фабрика, взуттєва фабрика, шкіробєднання, завод «Комсомолець», «Прогрес» тощо)

Назвіть вулиці і майдани сучасного Бердичева. (Соборна площа, Бр. Міхеєвих, Будьонного, О. Чорновола)

Назвіть Видатних людей, пов'язані з нашим містом. (О. Бальзак, Ш. Алейхем, Т. Шевченко, В. Завадський, Г. Котовський, О. Шабельник, О. Лонський)

Назвіть райони міста.(Загребелля, Новосілка, Червона гора, Завидня, Піски, Корнилівка, Качанівка, Елінг).

Дитячий оркестр «Величальна рідному місту»

Ведуча: А ще з давніх давен в нашому місті розвивалася торгівля і ремесло. Місто отримало право проводити щорічно 10 ярмарків. Популярністю вони не поступалися Лейпцігському.

Дит.

 

І до сьогодні люд бердичівський гуде.

Люд на ярмарок іде.

Тут банани, там шербет,

Кури, яйця, туфлі й мед.

Дит.

 

Тут продукти, там тое

Скрізь веселі тари-бари.

А довкола вир і сміх,

Бо ж сміятися не гріх.

Ігри - атракціони

1. «Бій півнів».

. «Тягни бика».

Ведуча

Гнилоп'ять пірнає у тумані.

Місто в поранковій тишині.

З закордонним рідкісним товаром

Прибули у місто кораблі.

 

Заходять діти -«поляки», вітаються польською мовою, діти -«росіяни», вітаються російською, діти -«євреї», вітаються єврейською.

Виконується танцювальний віночок «Дружба». Діти виконують танок в національних костюмах

Ведуча: нехай завжди у Бердичеві панує мир, злагода, дружба та достаток!!!

Протокол №3

Спостереження колективного інтегрованого заняття (ознайомлення з оточуючим + малювання)

Дата: 4 лютого 2011року

Кількість дітей: 12

Вихователь: Ярмак С.А.

Тема:Моє рідне місто

Мета: розширити знання дітей про рідне місто - Бердичів (місто старе, має свою історію). Познайомити з версіями походження назви міста, його основними історико-культурними пам'ятками (кляштор, пошта, Будинок творчості та ін.) Звернути увагу на сучасний вигляд міста, викликати бажання милуватись та гордитись рідним містом, мріяти зробити його кращим. Розвивати логічне мислення, уявлення, фантазію, творчість, діалого-монологічне мовлення. Виховувати любов до рідних та близьких людей, рідної оселі, міста, де ти народився і живеш.

Хід заняття

Вихователь: У кожної людини є свій рідний дім, де нам затишно і тепло. А тепло від того, що оточують нас близькі та рідні нам люди. Але всі ми маємо один спільний дім. Як ви думаєте, що є нашим спільним домом?Наше рідне місто - Бердичів. Ось як про нього сказав поет(вірш про Бердичів)

Вихователь: Діти, чи знаєте ви про те, що наше місто дуже давнє, воно має свою історію. Хочу запропонувати вам поподорожувати по рідному місту. Ніхто не проти?

Вихователь: Як можна подорожувати містом, щоб побачити одночасно його старовинним і сучасним?

«Відкритий мікрофон»

Діти висловлюють свої думки.

Вихователь: Так, дійсно, можна відправитись у музей; розглянути ілюстрації книги; відвідати виставку художників; скористатися чарівними предметами (клубочок, килим...); відправитись у подорож на «Літаючому автобусі».

Тому давайте скористаємось слушною пропозицією - відправимось у подорож на чарівному «Літаючому автобусі», який може нас перенести в будь-який минулий час, як у вашому улюбленому мультфільмі. Рушаємо в путь.

Діти сідають у побудований з великих модульних блоків автобус, переглядають відеофільм, уявно подорожуючи по місту Бердичеву на «Літаючому автобусі».

Вихователь: Малята, погляньте у вікно. Ви впізнаєте цю вулицю? Багато хто з нас тут живе. Батьки розповідали вам про історію вулиць, і тепер, як справжні екскурсоводи, ви можете і нам розповісти про це.

«Крісло екскурсовода»

(розповіді дітей про походження назв вулиць на яких вони живуть)

Вихователь: Наша подорож виявилась настільки захоплюючою завдяки нашим екскурсоводам, що непомітно ми подолали велику відстань і опинилися біля нашої першої зупинки.

Зупинка 1. «Пошта»

Вихователь: Автобус зупинився біля будинку поштампу. Погляньте на цей будинок. Хто тут бував із нас? Чому ви сюди приходили? (отримати посилки, відправити телеграми, зателефонувати). Ми з вами зараз також можемо відправити листівку, але незвичайну, а з привітаннями нашому місту. Мовленнєва вправа «Листівку передай - Бердичеву побажай...» (закінчи речення).

Вихователь: Це центральний поштампт міста. Але не завжди тут була пошта. Будинок старовинний. Будували його дуже давно, коли не було на світі навіть наших дідусів та бабусь. А була тут в той час лікарня «Червоного хреста». В ній надавали допомогу людям, які постраждали від війни.

Зверніть увагу на будинок, який стоїть на протилежній стороні вулиці. Це теж старовинний будинок і є історичною пам'яткою міста. Помилуйтесь цією прекрасною будівлею, яка не схожа на сучасні споруди. Архітектор оздобив споруду великими вікнами незвичайної форми, а великий і зручний ґанок так і запрошує відвідувачів на гостину. Я знаю, що деякі з вас уже відвідують його, щоб вивчати англійську мову, вчитись співати або танцювати.

Розповіді дітей, які відвідували Будинок творчості.

Тут є багато різноманітних гуртків, які розвивають творчість дітей.

Зараз це будинок творчості ім. О. Разумкова, а в минулому це Будинок міської Управи.

Вихователь: Я знаю, що ви також талановиті діти, вмієте гарно співати, малювати, танцювати. Зараз ми маємо можливість показати свої здібності.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: