C) Б.Т.Лихачев, Ю.К. Бабанский, Ш. Педкасистый

D) А.С..Макаренко, Н.К. Курпская, С.Т. Щацкий

E) В.А. Сухоминский, В.А. Круская, Ю.К. Бабанский

 

$$$166.

Тыс класс- сабақ жүйесі оқытуды ұйымдастырудың негізгі формасы болады

A) өйткені, одан басқа да қосымша формалары жоқ

B) өйткені, ол басқа формадан бұрын п.б

C) өйткені, тек сабақта ғана мақсатқа жетеміз

D) өйткені, сабақта ғана оқу материалы толық оқылады

E) өйткені, сабақ бір сыныпта, белгілі бір уақыт аралығында мұғалімнің басқарумен

жүреді

 

$$$167.

 Сабақтың типі мен құрылымын қандай белгілері арқылы анықтаймыз

A) дидактикалық мақсат

B) сабақтың элементтерін орналастыру

C) мақсатқа жетуге кеткен уақытқа кеткен уақытқа байланысты

D) құрылымның санына байланысты

E) мұғалім әрекетіне байланысты

 

$$$168

Қоғамдық мінез-құлықты қалыптастыру және іс-әрекетті ұйымдастыру әдістері

A) өнеге, пікірталас

B) тапсырма, тәрбиелік жаәдай туәызу

C) жарыс, мадақтау

D) әңгіме, жаттықтыру

E) жазалау, әңгімелесу

 

$$$169.

Оқу диагностикасы дегеніміз

A) іскерлік пен дағдыны бағалау, білімді тексеру

B) статистикалық белгілерді, процес динамикасын, білім деңгейін, тенденциялар мен

болжамдары белгілі бір уәлдікпен анықтау

C) оқудың бағасын, емтихандарды, басқа тексерудің формаларын іске асыру

D) рейтингтің жеке оқушының білімін тексеру

E) оқуға қажет емес

 

$$$170.

Тәрбие процесінің қозғаушы күші

A) алға қозғалудың екпінді күші

B) адамда болатын ішкі қажеттілікпен сыртқы қанағат арасындағы келіспеушілік

C) қозғаушы күш сыртқы құбылыс пен түсінік арасындағы келіспеушілік

D) тәрбие процесінің қозғаушы күші

E) тәрбие процесінде кездесетін қарама- қайшылықтар

$$$171

Догмалық оқыту дегеніміз                                                                                     

А) программаланған оқу құралдарын пайдаланып оқыту

В) алдын ала өз бетімен білім алуды көздейтін оқыту

С) оқушыға дайын білімдерді беріп оқыту

D) оқу материалын және оның сөзбе - сөз қайталануын есте ұстау

  мұғалімнің

  пікірімен толық келісу

Е) жаңа оқу материалын оқу процесінде мұғалім мен оқушылардың

  арасындағы

  алдын ала пікірталасты көздейтін оқыту

 

$$$172.

Баламен жоспарлы түрде тәрбие үрдісін жүргізетін орталық

A) отбасы

B) мектеп

C) үйірме

D) кешен

E) жастар үйі

 

$$$173

Дидактиканың ұғымдарын (категорияларын)көрсет

А) таксомания

В) компьютерлік

С) шеберлік

D) оқыту, білім беру

Е) альтернативтік

 

$$$174.

 Мына ережелер қай оқыту принципіне жатады

белгіліден белгісізге, жайдан күрделіге, жеңілден ауырға

A) көрнекілік

B) ғылымилық

C) түсініктілік

D) теориямен практика арасындағы байланыс

E) жүйелік және бірізділік

 

$$$175.

 Төмендегі кескіннің қайсысы оқу процесінің жүруін көрсетеді

A) заңдылық әдіс принцип ереже

B) ереже заң заңдылық әдіс

C) заңдылық заң принцип ереже

D) әдіс ереже заң принципі

E) принцип әдіс- заңдылық

 

$$$176.

Қазіргі дидактика оқыту процесінің мынандай кезеңдерін анықтайды

A) жұмысқа даярлық, жаңа материалдарды мазмұндау, жетекші ойларды көрсету, қабылдау деңгейін тексеру

B) мәселенің қалыптасуы, қиындығын анықтау, гипотезиясын белгілеу, нақтылығын тексеру, бөлімді даралау, білімді жүйеге қосу

C) мәселені қою,информацины қабылдау, оқығанды бекіту, білімді қолдану, жетістіктерді талқылау

D) мақсатты белгілеп, информацияны түсіну, информацианы қабылдау, біліммен іскерлікті тексеру жүйелеу

E) педагогикалық жүйедегі мақсат қою

 

$$$177.

Ұжымның белгілерін көрсет

A) жоспардың бірлігі

B) мақсаттың бірлігі

C) қызығушылығына, мақсатына байланысты ұйымдасқан адамдар тобы

D) бір топ адамдар жиынтығы

E) сынып, топ, мектеп, өндіріс

 

$$$178.

 Төмендегі альтернативті жауаптардан тәрбиенің бірлігі принціпін көрсет

A) бұл принцип тәрбиенің біркелкі тәрбиенің біркелкі әрекетінің бірдей талаптан

шыққан тәрбие бірлігі заңдылығын іске асырады

B) принцип барлық тәрбие әрекетінің бірлескен бағытын, ықпалын талап етеді

C) тәрбиешілердің бірлескан әрекетін талап етеді

D) тәрбие бірлігінің ұйымдасқан түрі

E) ақпараттардың бірлігін анықтайды

 

$$$179.

 Тәрбие әдісін көрсет

A) ұқыптылық

B) адамгершілік

C) танымдырық

D) белсенділік

E) ынталандыру

 

$$$180.

Эстетикалық тәрбиенің мақсаты неде

A) эстетикалық идеалды тәрбиелеу

B) эстетикалық көзқарас, талғам, дүниені сезіну, идеалының болуы

C) табиғатты сүйу

D) көркемділік талғам, сезім

E) дүниені тану, сезіну

 

$$$181

Оқу процесінің компонентін табыңыз

А) шыдамдылық

В) білім,білік,даәды

С) акселерация

D) кәсіптік баәдарлану

Е) өзіне - өзі сын көзбен қарау

 

$$$182.

Мұғалімнің оқушымен жүргізетін негізгі іс- әрекеті

A) тапсырма

B) әңгіме

C) оқыту

D) бағалау

E) зерттеу

 

$$$183.

Педагогика қандай ғылымдармен байланысты

A) философмя

B) психология

C) анатомия және физиология

D) әлеуметтану

E) жоғарыдағылардың бәрі

 

$$$184.

Оқушымен қарым- қатынаста төмендегі аталған стильдің қайсысын қолданған ұтымды

A) либералды

B) демократиялық

C) авторитарлы

D) жүйесіз

E) жағдаяттарға байланысты жоғарғы аталғандардың кез- келгені бола алады

 

$$$185.

Эксперименттердің негізгі міндеттерін көрсететін мәселелер

A) зерттелетін заттардың жан- жақты жағдайлары

B) педагогика ғылымының меселелері

C) экспериментті жүргізетіндіктен зерттелетін мәселесіне байланысты

D) зерттейтін объектінің құрылымы

E) анкеталы зерттеу

 

$$$186.

Бала дамуына әсер ететін факторлардың қайсысы негіз болады

A) тұқым қуалаушылық

B) әлеуметтік орта

C) ата- аналар

D) жолдастар

E) жоспарлы тәрбие беру

 

$$$187.

Көп ақпаратты талдай отырып ішінен қажеттісін алуға үйрететін технология

A) ойын

B) оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау

C) модульдік оқыту

D) ізгілікті - тұлғалық

E) коммуникативтік

 

$$$188.

 Сынып- сабақ жүйесін кім жасады

A) Платон

B) Дистерверг

C) Робле

D) Коменский

E) Оуэн

 

$$$189.

Тәрбие тарихы дамуының қай кезеңде қоғамдық функцияға айналады

A) алғашқаы қауымдық құрылыс кезеңінде

B) құл иеленушілік қоғам кезеңінде

C) оқу - тәрбие мекемелерінің п.б мезгілінен

D) феодалдық қоғам кезеңінен

E) қайта өрлеу кезеңінен

 

$$$190.

Оқушылар әрекетінің нақты бейнесі неден көрінеді

A) сабақтағы жауабынан

B) үй тапсырмасын орындағанда

C) берілген тақырыпта шығарма жазғанда

D) сурет салғанда

E) жоғары әрекеттің біреуін жасап отырса көрінеді

 

$$$191.

Мемлекетте білім беруді дамытуға қандай факторлар әсер етеді

A) мемлекеттегі лидер тұлғасының жеке бас ықпалы

B) мектептегі білім беру құрылымының тұрақты бағыты

C) саяси, экономикалық, ғылыми- техникалық, географиялық мәдениеттанымдық

D) білім берудегі кемшіліктерді көтеруге халықтық күрес

E) мектептегі білім берудің сапасы

 

$$$192.

Елімізде бүкіл білім беру жүйесін кім басқарады

A) әдістемелік кабинет

B) ғылым академиясы


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: