Урок 134 (письмо) Тема. Письмо великої букви Й («йот»), буквосполучень йо. Розвиток зв’язного мовлення
Урок 134 (письмо)
Тема. Письмо великої букви Й («йот»), буквосполучень йо. Розвиток зв’язного мовлення
Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви Й («йот»), писати її в рядках зошита у поєднанні з іншими буквами; розвивати артикуляцію, спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.
Обладнання: зразок рукописної букви Й («йот»); фішки для складання звукових моделей слів; картки для вправ «Читай швидко, вимовляй чітко», «Піжмурки».
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми та мети уроку
— Діти, сьогодні ви навчитеся писати велику букву Й («йот»), дізнаєтесь, із яких елементів вона складається.
III. Актуалізація опорних знань учнів
Вправа «Читай швидко, вимовляй чітко»
— Прочитайте швидко та чітко слова і скажіть, якими буквами вони відрізняються.
Край — кран гай — чай
білка — булка лід — дід
клен — клей корж — йорж
гора — нора манка — банка
Розгадування головоломки
— Прочитайте ім’я, яке заховалось у кружечках. (Йосип)
IV. Д емонстрація зразка рукописної літери у сітці зошита
— Щоб написати це ім’я, слід навчитися писати велику букву Й («йот»). (Учитель показує зразок літери.)
V. А наліз графічної будови з переліком елементів
— Велика буква Й («йот») складається з трьох елементів: двох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі, унизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга заокруглюється тільки внизу праворуч. Третій елемент — коротка горизонтальна вигнута лінія.
Алгоритм написання великої букви Й («йот»)
VI. Засвоєння конфігурації літери
Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів
2 «Письмо» учнями в повітрі букви Й («йот») під рахунок раз-і, два-і, три з орієнтацією на показ учителя (учитель стоїть спиною до класу)
Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою основою)
VII. Вправи з письма
Обведення поданих у зошиті контурів елементів літери
Пальчикова гімнастика
«Річка» — хвилястий, плавний рух розслаблених кистей рук.
«Рибка». Вихідне положення: випрямлені долоні притиснуті одна до одної. Пальці спрямовані вбік «від себе». Повертати зімкнуті долоні вправо та вліво, імітуючи рухи риби хвостом.
Хвостиком б’є наша рибка маленька,
В річці живе ця манюня гарненька.
Обведення літери за поданим у зошиті контуром та пунктирним зображенням
3 В права « П іжмурки»
— Прочитайте слово, яке заховалось серед букв Й («йот»).(Лікувати)
Й ЛЙ Й ІЙ К У Й В Й А Й Й Т Й И Й
Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зразком. Аналіз помилок