— Назвіть слова, які пишуться з великої літери Л («ел»).
Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати.
Фізкультхвилинку розпочати.
Руки вгору, руки вниз
На сусідів подивись.
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
8 Письмо буквосполучення Лл
9 Письмо складу Ла
— Доберіть слова з цим складом.
10 Письмо складу Лі
— Доберіть слова з цим складом.
VI. Узагальнення вивченого матеріалу
1 Письмо слова Ліна
— Прочитайте слово, що записане на наступному рядку. Зверніть увагу на поєднання букв і старанно напишіть його у зошиті.
— Назвіть звуки у слові, дайте їм характеристику.
— Складіть речення з цим словом.
Письмо речення
— Скільки слів у реченні?
— Побудуйте графічну модель речення.
VII. Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Ой! Дивись — салют, салют!
Он салют, і там, і тут.
Наче квіти розквітають,
Зірочками в небі сяють.
Ритмічне стискання та розтискання кулачків.
Робота в парах
— Переставте слова в реченні так, щоб воно не втратило змісту.
— Чи замінилась графічна модель цього речення?
VIII. Розвиток зв’язного мовлення
Розгляд малюнка на с. 37
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що робить дівчинка?
— Дайте ім’я дівчинці та складіть про неї речення.
— Яке ще речення можна скласти за малюнком?
— У яких словах ми чули звук [л]?
Робота над чистомовкою (зошит, с. 37)
Вивчення чистомовки напам’ять
IX. Підсумок уроку
— Яку букву вчилися писати?
— Напишіть її на дошці.
— Коли вживається велика буква?
Що ж треба робити для того, щоб мати гарні знання?
Урок № 56 Письмо рядкової букви л («ел»). Складовий диктант
Урок 56 (письмо)
Тема. Письмо рядкової букви л («ел»). Складовий диктант
Мета: вчити правильно писати малу букву л, склади і слова з нею, записувати рукописними буквами друковані літери; розвивати мовлення, фонематичний слух, мислення, увагу, дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність, бережливе ставлення до всього живого.
Обладнання: картки з друкованими й рукописними літерами, предметні малюнки, фішки для звукових моделей, фішки для графічних моделей речення, малюнки кульок з буквами, зошити із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма», малюнки до загадок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
От і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до школи дітей закликає,
Щоб успішно вас знову учить.
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.