Практичний блок

· Організувати дискусію щодо обґрунтування необхідності створення спеціальних умов для здійснення розвитку розумово відсталої дитини до рівня її функціональної норми.

Практичне заняття 5. Особливості пізнавальної діяльності дітей із затримкою психічного розвитку (2 год.)

Мета: Сприяти розвитку теоретичних знань про особливості психічного розвитку дітей зі ЗПР. Сформувати розуміння використовувати адекватні засоби і методи навчання для ефективного забезпечення процесу їх навчання та виховання.

Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник, зображення дітей з різними формами розумової відсталості.

Хід заняття:

  1. Теоретичний блок

Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:

  • Яке порушення визначають як затримку психічного розвитку?
  • Опишіть типологію дітей зі ЗПР за К.С.Лебединською.
  • Охарактеризуйте ЗПР конституціонального походження (соматогенного, психогенного, церебрально-органічного походження).
  • Яке явище позначають терміном органічний інфантилізм?
  • Які форми органічного інфантилізму вам відомі?
  • Як проявляється нестійка форма органічного інфантилізму?
  • У чому проявляється форма органічного інфантилізму, що гальмує?
  • Перелічите завдання шкільного психолога стосовно дітей із затримкою психічного розвитку.
  • Назвіть психологічні особливості молодших школярів зі ЗПР.
  • У чому складається якісна відмінність дітей зі ЗПР і розумово відсталих?
  • Які основні принципи корекційної роботи з дітьми зі ЗПР?
  • Назвіть відмінності класів інтенсивної педагогічної корекції від звичайних класів загальноосвітньої школи.

Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: