VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що таке наголос?

— Який склад називається наголошеним?

— Чи може бути в слові два наголошені склади?

— Як називаються склади на які не падає наголос?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 24, вправа 61.


Урок 15

Тема: ВИЗНАЧЕННЯ НАГОЛОСУ В СЛОВАХ. РОБОТА ЗІ СЛОВАМИ, НАГОЛОС У ЯКИХ ТРЕБА ЗАПАМ'ЯТАТИ

Мета: ознайомити учнів з літературною вимовою ненаголошених голосних звуків; формувати навички вимови голосних е, и, ов коренях слів; виховувати інтерес до усної народної творчості.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с.24, вправа 61)

— Назвіть у словах першого речення наголошені голосні звуки.

Вправи на повторення. Робота в групах

— Підкресліть слова, в яких тільки два склади.

Павук, заєць, веселка, лісник, дорога, букварі, бабка, конвалії, бесіда, учні, огорожа, баян.

— Прочитайте слова, розподіліть їх за алфавітним порядком, в цьому самому порядку запишіть номери цих слів у зошиті.

1-ша група: 1) пенал; 2) буквар; 3) книга; 4) лінійка; 5) учень.

Запис у зошитах: 2; 3; 4; 1; 5.

2-га група: 1) олівець; 2) портфель; 3) ножиці; 4) азбука; 5) щоденник.

Запис в зошитах'.4; 3; 1; 2; 5.

— Яке слово «зайве» у кожній групі слів? Чому? (За кількістю складів.)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо спостерігати за словами, наголос у яких треба запам’ятати.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: