Робота над віршем

— Послухайте вірш. Упіймайте службові слова.

Є у лісі ведмедик, дуже ласий до меду, до солодких ожинок, до суничок, малинок. Ще у лісі густому є малесенький гномик, теж він любить ожину і суницю, й малину. Велет-гном і Малятко, так ведмедика звати добрі друзі, щоранку разом сходять із ганку, щоб збирати ожину, і суницю, й малину.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які службові слова ви запам’ятали?

— Яку роль відіграють вони у нашому мовленні?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 141, вправа 371.


Урок 103

Тема: ПРАКТИЧНЕ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИЙМЕННИКАМИ, ЇХ РОЛЛЮ В РЕЧЕННІ

Мета: дати учням поняття про прийменник, його роль у реченні; вчити правильно писати прийменники з іншими словами; розвивати образне мислення учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 141, вправа 371)

— Прочитайте словосполучення, утворені за допомогою службових слів.

III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

Ко лек тив колектив

Колектив — велика сила.

Колектив — група людей, об’єднаних спільною роботою, спільними інтересами. Це слово утворене від латинського collectives, що означає «збірний».

IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Словниковий диктант

Батьківщина, ведмідь, вересень, диктант, учитель, червоний, шофер, заєць, метро, жайворонок.

Самоперевірка — з дошки.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 141)

Вправа 372

— Відгадайте загадки.

Нічного неба оберіг, І схожий бік його на ріг. Козак моторний, красний, Хто ж цей красень ясний? (Місяць) Довгі вуха, куций хвіст, Невеличкий сам на зріст. На городі побував — Нам капусту попсував. (Заєць)

— Чи може заєць зустрітися з місяцем? Де? Звісно ж, тільки в казці.

— Прочитайте казку.

— Визначте в тексті зачин і кінцівку.

— Поміркуйте, від чого Зайчикові стало тепло. Чи справді промені Місяця були теплі?

— Розкажіть, як Місяць допоміг Зайчикові.

Вправа 373

— Випишіть з тексту попередньої вправи спонукальні речення.

— Прочитайте вголос речення, в яких є слова ввічливості, звертання.

— Спишіть подані на с. 142 сполучення слів, уставляючи замість крапок службові слова.

Заучування правила (с. 142)

Фізкультхвилинка

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ І ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання вправи 374 (с. 142)

— Прочитайте і спишіть, уставляючи з довідки потрібні за змістом слова.

— Підкресліть слова, що зв’язані зі службовими словами.

Вибірковий диктант

— Випишіть прийменники разом зі словами, перед якими вони стоять.

Хмарка йшла на іменини

До сестрички, до хмарини.

В подарунок дощ несла

Й ненароком розлила. (Г. Чубач)

— Зверніть увагу, як пишуться прийменники зі словами, перед якими вони стоять.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: