Творчий диктант

— Додайте до поданих слів прийменники так, щоб утворилися речення.

1) Пишається... водою червона калина. 2) Василько катався... лижах.

3) Бабуся зварила вареники... вишнями. 4)... небі співають жайворонки.

5) Галя... клумбі посіяла квіти. 6) Сяє... небі сонечко.

Самоперевірка — з дошки.

Колективна робота

— Прочитайте, знайдіть службові слова.

Жив на світі дід Василь.

У кисіль він сипав сіль,

Цукор клав у холодець,

А у чай — жовтки з яєць.

Був дідусь наш не дивак,

А робив це просто так,

А робив це все для штуки,

Щоб сміялися онуки. (В. Бичко)

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що цікавого дізналися на уроці?

— Які нові знання здобули?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 142, вправа 375.


Урок 104

Тема: КОРІНЬ СЛОВА. СПІЛЬНОКОРЕНЕВІ СЛОВА

Мета: ознайомити учнів з поняттям «спільнокореневі слова»; вчити знаходити серед поданих слів спільнокореневі; розвивати увагу до лексичного значення слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 142, вправа 375)

— Прочитайте текст. Назвіть головні слова в кожному реченні.

Словниковий диктант

Абетка, портфель, лелека.

Слухання вірша

ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЗВІРІ

Ворон каже воронятку: — Мій біленький. Слон говорить слоненятку: — Мій маленький. Заєць каже зайченяті: — Мій хвостатий. Гуска шепче гусеняті: — Мій крилатий. Лев говорить левенятку: — Мій ласкавий. Лис говорить лисенятку: — Мій лукавий. (М. Сингаївський)

— Про яких тварин говориться у вірші?

— Запишемо їхні сімейки, родини.

Ворон, воронятко. Слон, слоненятко. Заєць, зайченя. Гуска, гусеня. Лев, левеня. Лис, лисеня.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як називаються такі слова.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: