Мультфильмы: Верните Рекса 8 страница

Ар алдында адал, ақпыз десек те,
Сан сұрақтар алар кейде жағадан.
Мүмкін, бізді таңар шулап өсекке,
Мүмкін бізді түсінбейді көп адам.
Алуан ұғым алуан жаққа тартады,
Сан көңілдің тұйығына малтыдым.
Ғашық болып көрмегендер бар тағы,
Олар бізді қайдан ұқсын, алтыным.
Көзіңді алмай маздап жанған оттардан
Саған сенем, саған сенім артамын,
Қорықпаймын түсінігі жоқтардан
Жүрегі жоқ адамдардан қорқамын
Үй тапсырмасы 4 сабақ, 17 бет «Қос өнерпаз оқу»
Сабақтың соңғы тыныштық сәті.
Баяу музыка қойылады оқушылар:
Тыныштық, тыныштық,
Тыныштық, тыныштық
Бар жерде
Тыныштық, тыныштық,
Тыныштық, тыныштық
Бүкіл әлемде Тәрбие.орг сайтынан Өнер-өмір өрнегі Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Манбаева Алия Дюсенказыевна

Алматы облысы, Кербұлақ аудан

 

Пән: өзін-өзі тану Уақыты: Сынып: 8 Мұғалім: Сейлханова Гулшат Серікбайқызы
Сабақтың тақырыбы: Өнер – өмір өрнегі
Мақсаты Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттер Міндеттері: - жағымды қарым-қатынастар туралы түсінік беру. - өзін-өзі ұстай білу іскерліктерін дамыту - Ұстамдылыққа, сабырлыққа, ризашылдыққа тәрбиелеу. Көрнекілік: әр түрлі көңіл күйді білдіретін суреттер. Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, талдау, пікір-талас
Тыныштық сәті Тыныштық сәті. -Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық). Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық). 1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық. Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Түрлі-түсті қағаздар таңдау арқылы топқа бөлінеді.  
Қызығушылықты ояту Біздің көңіл күйіміз өзгеріп отырады, неліктен? Ол неге байланысты? Әр түрлі көңіл-күйді білдіретін суреттермен жұмыс. Бүгінгі сабақта көңіл күйіміз туралы әңгімелесеміз.
Сергіту сәті Ойын: «Менің көңіл күйім қандай?» Ойынның шарты: ортаға бір бала шығып, өз көңіл күйін мимика, түрлі қимыл-қозғалыстар арқылы көрсетеді. Қалғандары оны тауып көрсетеді. Оқушылардың алдына «қуанышты адам және ренішті адам» жазылған карточканы тастау.
Жаңа сабақ Өнер – өмір өрнегі: кітаппен жұмыс. мәтінмен жұмыс Жаңа ақпарат(мұғалім жаңа ақпаратты оқып, түсіндіреді) Суретпен жұмыс:Суреттегі балалардың бет-бейнелеріне қарап, қандай көңіл күйде тұрғанын әңгімелеп беріңдер. Дәптермен жұмыс Дәйексөз:бірінші қыздар айтып, сосын ұлдар бірге айтады.
Ой толғаныс Балалар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін айтып, өз көңіл күйі қандай екенін сыныптастары алдында жария етеді. Мыс: Менің көңіл күйім көтеріңкі, өйткені жақсы көңіл күй қуаныш әкеледі.
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
  • Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
           

Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы № 3 орта мектеп

өзін-өзі тану пәні мұғалімі: Сейлханова Гулшат Серікбайқызы


Мақсат – жетістік желкені

Жарияланды 2-02-2015, 23:19 Категориясы: Өзін өзі тану

Өзiн - өзi тану сабағының жоспары
8 сынып:
Тақырып: Мақсат – жетістік желкені
Құндылық: ақиқат
Қасиеттер: білім іздеу, ойдың, сөздің және істің бірлігі, өз – өзіне адал болу

Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасып, «Өзін - өзі тану» сабағының ережесін «5 - Т»- ны қайталап, сабаққа қатысқандары үшін әр балаға 20 ұпайдан беріледі.
Оқушылардың оқу құралдарын «5 затты» (кітап, дәптер, пенал, күнделік, бейджик) тексеріп, ұпайларын түгендейміз.

Тыныштық сәті «Нұрға бөлену»
- Рахмет.
Үй тапсырмасын тексеру
24 - ші беттегі «Өмір тағылымы» аңыз - әңгімесін оқып келу берілген.
-«Үш ағайынды жігіт «Адам өмірінің өткені, қазіргісі, әлде болашағы маңызды ма?» деген сауалға дауласып қалады.
Біріншісі:
- Өткен өмірім менің қазіргімнің бастауы болды. Бұрын үйренгендерім қазіргі өміріме азық болып отыр. Мен өз – өзіме ризамын, себебі алға қойған мақсаттарыма жету үшін мен қажымай – талмай күресе білдім. Өз өміріме серік еткен жолдастарым да сенімді, - дейді.
Сонда екіншісі:
- Егер сенің айтқаның дұрыс болса, адам «Түйе көргенінен жазбас» дегендей, бір орнында дамымай тұрып қалар еді. Маған бұрынғы үйренгенім, қазіргі білетінім маңызды емес, болашағым маңызды. Сондықтан да мен өз болашағыма қажетті нәрселерге үйренемін. Маған «екі жыл бұрын мен кім едім?» деген сауалдан «екі жылдан кейін менің өмірім қандай болады?» деген сауал маңыздырақ. Менің қазіргі қаракетім бұрын қандай болғаныма емес, болашақта қандай болатындығыма бағытталып отыр. Маған жаңа таныстар өте ұнайды, олардан білмегенімді үйренемін, ал ескі таныстарымның білетінін өзім де білемін, - деп дауласа жөнелді.
- Өткен мен болашақ тек сендердің ойларыңда ғана болатындығын ұмытып кеттіңдер ме? – деп сөзге араласты үшіншісі:
- Өткенің енді қайтып келмейді, ал болашағың жеткізбейді. Сондықтан да өткеніңді қанша аңсасаң да, болашағыңды қанша қиялдасаң да, олар қолға түспейді. Тек қазіргі өміріңде ғана алдыңа ізгі мақсат қойып, өміріңнің әр сәтін осыған арнасаң ғана, өз өміріңді өзгертуге болады. Өйткені өткен бақытты ойлау – жаныңды жабырқатады, болашақ бақыт туралы ой жаныңды жегідей жейді, тек қазіргі өмірде ғана өз ойыңды жүзеге асыра аласың».

Сұрақтар:
1. Сіз қайсысының пікірімен келісесіз? Неліктен?
2. Қалай ойлайсыздар, адам өмірінің өткені, қазіргісі, әлде болашағы маңызды ма?
3. «Өткен бақытты ойлау – жаныңды жабырқатады, болашақ бақыт туралы ой жаныңды жегідей жейді» деген пікірді қалай түсінесіздер?
4. Мақсат қоюдың адам өмірінде алатын орны қандай?
Түйіндеме:
● Өткенді ризашылықпен есте сақтаймын!
● Болашаққа үмітпен сенім артамын!
● Қазір ақиқатпен өмір сүремін!
(Әуелі қыздарға, сосын ер балаларға, сосын қосылып оқытылады.)

3. Дәйексөзбен жұмыс
- Балалар, ХІ ғасырда өмір сүрген бабамыз ның «Құтадғу білік» поэмасындағы мына бір өлең жолдарына назар аударайық:
«Өткен өмір қайтып келмес,
Болашағың бұлыңғыр.
Өмір деген ұзақ емес,
Бос өтпесін абай бол!» Жүсіп Баласағұн
-«Өмір бір рет беріледі» дегенді қалай түсінуге болады?
- Жақсы өмір сүру үшін адамға қандай құндылық қажет?
- Өмірімізді ақиқатқа арнасақ, ғұмырымыздың бос өтпейтініне сенімдісіз бе?
(Оқушылар өз ойларын ортаға салып, талдайды.)
- Дәйексөзді дәптерімізге жазып аламыз.

Мақсат-жетістік желкені

 

 

Rate This

 

Мектеп: № 36 мектеп-гимназиясы

Мерзімі: 8.10.2014

Сабақ саны:6

Тақырып:Мақсат-жетістік желкені

Құндылық: дұрыс іс-әрекет,сүйіспеншілік

Қасиеттер: еңбектену,шыдамдылық,төзімділік

Мұғалім: Намазова.Д

Сынып: 8 «б»

Оқушылар саны: 21

Сабақтың мақсаты:. Сабақтың міндеттері: · оқушыларды өз болашағының бағытын айқындап,мақсат қоя білуге үйрету; · оқушылардың өзін-өзі тәрбиелеу,өзін-өзі жетілдіру арқылы құштарлығынын арттыру; · оқушыларды өз болашағына деген жауапкершілікке,сенімділікке тәрбиелеу. Ресурстар: (құралдар, материалдар) Оқулық, дәптер, сюжетті суреттер
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Тыныштық сәті. Кеудемізді тік ұстап,аяғымызды айқастырмай қолымызды тіземіздің үстіне еркін қойып,денемізді босатып,көзімізді жұмып жағымды әуен сазымен тамаша ойға берілеміз. Нұрлы аспаннан күлімдеген күннің жылы шуағы сіздің жан дүниеңізді жылытып, жүрегіңізге шуақ шашып тұр.Күннің нұры қолға барды, қолдарыңыздың саусақтары ыстық сезім ұялатты,қолдарыңнан шығып денеңді аралап аяғыңа жетті.Аяғың нұрлы жолға бастады.Аяғыңнан шығып нұр шуағы көзіңізге барды.Көздеріңіз тек жақсылықты көруде,көзден шыққан нұр шуағы түйсікке барады,түйсікте жағымды ойлар түзейді.Күннің нұры Мирас ықшам ауданын аралап жүр, барлық адамдарға жылылық сыйлауда.Күннің нұры өзіңізге оралды.Сіз күн нұрындасыз.Сіз нұр сәулесісіз! 2.Үй тапсырмасын тексеру Дәптермен жұмыс 1- тапсырма Әңгімелеу *Жетістік дегеніміз не? *Жетістікке жету үшін адам қандай қасиеттер мен дағдыларды өз бойына сіңіру керек деп ойлайсыңдар? *Өмірлік мұратына, белгілі бір жетістікке жетуге қандай адамның мүмкіндіктері көп болады? *Мақсатқа қол жеткізу оңай ма? Сабақ барысын талқылау:
Дәптермен жұмыс 2- тапсырма Нақыл сөздерді оқыңдар.Өмірдегі өз мақсаттарың мен бағыт-бағдарларыңның жобасын түзіңдер.  
Мұғалім сыйы ЖЕТІСТІККЕ ЖЕТУ ЖОЛДАРЫ Адам баласы өмірде жемісті ғұмыр кешуді әрі бақытты болуды армандайтыны шындық. Табысты жұмыс жасасам, аңсаған арманыма жетсем деп тілейді. Алға қойылған мақсаттарының орындалуын көксейді. Ал осы үшін әрекет жасайды, тірлік қылады. Дегенмен әркім әрқашан діттеген жерінентшыға алмайды, көксегені де орындала бермейді.Содан барып кейбіреулер тағдырға шағынады. Тіпті жолым байланып қалған деушілер де көптеп кездесіп жатады. Осындай көзқарастарға илеуінде кетіп, тағдырдың тәлкегіне ғана көнуді жол тұтып, алға мақсат қоймай ғұмыр кешетіндер де баршылық. Шынымен де адам тағдыр жолымен жүреді, бірақ та тағдырды ағыс боымен жүзіп жатқан кеме ретінде санасақ, ішіндегі адам кеменің сол жаққа (бұрыс жолға) немесе оң жаққа (дұрыс жолға) бұрылатының таңдап, қадағай алады. Сонымен, адам таңдау жасай алады, дегенмен, жеттістікке жете алады. Ал жетістікке жету үшін оның не екенің білуі керек және оған қалай жетуге болатының білуі керек. ЖЕТІСТІК ДЕГЕНІМІЗ НЕ? Жетістік дегеніміз – рухани әрі дене қуатының бір мақсатқа бағыттау және сол мақсатқа жету. Қандай да бір істі тындырымды әрі тыңғылықты істеу де – жетістік. Ойдағыдай істелген іс, жоспарланғандай атқарылған жұмыс, мұрат етілгендей орындалған арман – жетісстіктің нақ өзі. Сондықтан жетістік – адам бақытының қайнар көзі. Бұл көзді қаншалықты аршыған адам өмірде соншалықты бақыт табады. Бақыт бұлағы адамға өз ләззатын берген сайын кісі бойындағы шаттық сезім де арнасынан аса түседі. Демек, адамның шаттықа оранып, құмарлана өмірден ләззат алатын, қуанышқа бөленіп, рақаттана шат-шадыман болатын бақытқа жету бірі – жетістік. ЖЕТІСТІККЕ ЖЕТУ ЖОЛЫНДАҒЫ ҰСТАНЫМДАР · Алдыңа мақсат қою · Сені жетістік күтіп тұрғанына үміттену · Іске дайын болу · Адымыңды анық басу · Алға ұмтылу · Қорықпау, күмәнданбау · Көңіліңді тоқ ұстау · Жаңашыл болу · Басқалармен кеңесу · Тәуелсіз болу · Біртұтасты бөлшектеу · Жетістіктеріңнің қайдан келуің ұмытпау Тапсырма Қазақ халқының көрнекті қайраткерлерінің мір,адамгершілік,мақсат пен мұрат туралы ой-пікірлерімен танысу ұсынылады. «Әр адам белгілі бір ұлт өкілі.Ендеше оның өз ұлтын сүйгенінің несі айып?!Ұлтын сүймесе,ұлтының қамын жеп өмір сүрмесе,ол қандай адам сонда?!» М.Әуезов. «Құрамында қазақтың ұлы перзенті,академик Қаныш Сәтбаев бар делегация Англияға барады.Сонда атақты Уинстон Черчилль ас бойшаң,ірі қазақ ғалымын көріп:»Қазақтардың барлығы сіздей биік пе?»-деп сұраған көрінеді.Сонда Қаныш ағамыз саспастан:»Жоқ, менің халқым менен де биік»,-депті. Қ.Сәтпаев. Адам сұлулығы бет-ажар көркінде емес.Адам өз бақытын түсіне білсе,соған қанағаттана білсе,жүрегінің қалауымен өмір сүре білсе,нағыз сұлулық сонда екенін де түсініп,жүрегіме түйдім. Р.Сыздықова. Адам-өз тағдырының иесі.»Гүліне қарама,түбіне қара»дейді ғой.Жас кезімде әрдайым ізденіс үстінде жүретінмін.Бәрі ниетке байланысты екен.Бір нәрсенің соңына басыбайлы түссең,соның жемісін көресің. Т.Әубәкіров. Адам жаны үнемі кемелденіп отыруы керек.Сол кемелдену арқылы ол өзін-өзі,қоршаған әлемді таниды.Руханият жайлы терең ойлану керек,өйткені ол қашанда сенімен қалады. А.Мұсаходжаева. Шығармашылық жұмыс Оқушыларға «Бүгіннен—жарқын болашағыма!»тақырыбында жоба құру Үйге тапсырма Қадыр Мырзалиевтың «Мақсат»атты өлеңін жаттау. Соңғы тыныштық сәті Бүгінгі өткен сабағымызды тағы да ой елегінен өткізіп,тыныштықта баяу әуенмен ойымызды жинақтаймыз. Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе «Мақсат- жетістік желкені «атты сабағымызда кез келген жетістік адамның өзін,оның жақындарын қуанышқа, шаттыққа бөлеуі керек.Өз мақсатыңа жақындаған сайын оған жету жолы қиындай түсетінін,сол қиындыққа мойымай шыдамдылық,төзімділік таныта білу керек.Ойлаған арман мақсаттарыңыз орындалсын  

Поделиться ссылкой:

  • Печать

Похожее

Мақсат-жетістік желкені

Атырау қаласы №36 мектеп-гимназиясының өзін-өзі тану пәнінің мұғалімі Намазова Дана Галимоллаевна Мектеп: № 36 мектеп-гимназиясы Мерзімі: 8.10.2014 Сабақ саны:6 Тақырып:Мақсат-жетістік желкені Құндылық: дұрыс іс-әрекет,сүйіспеншілік Қасиеттер: еңбектену,шыдамдылық,төзімділік Мұғалім: Намазова.Д Сынып: 8 "б" Оқушылар саны: 21 Сабақтың мақсаты:. Сабақтың міндеттері: · оқушыларды өз болашағының бағытын айқындап,мақсат қоя…

В "ЖАҢА МАТЕРИАЛДАР"

Елім деп соғар жүрегім

Атырау қаласы №36 мектеп-гимназиясының өзін-өзі тану пәнінің мұғалімі Намазова Дана Галимоллаевна Мектеп: №36 мектеп-гимназиясы Мерзімі:10.12.2014 жыл. Сабақтың тақырыбы: Елім деп соғар жүрегім Сабақ саны:14 Құндылық: Сүйіспеншілік. Қасиеттері:Мейірімділік,адалдық Мұғалім:Намазова.Д Сынып:8 "б" Оқушылар саны:21 Сабақтың мақсаты: «Отан», «ел» ұғымдарының адамгершілік құндылық ретіндегі мәнін түсіндіру. Отанына, туған жеріне, еліне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу. Сабақтың…

В "ЖАҢА МАТЕРИАЛДАР"

Эволюцияның дәлелдемелері. Морфологиялық дәлел демелер

Атырау облысы, Исатай ауданы, Тұщықұдық ауылы Ж.Мырзағалиев орта мектебінің биология, өзін-өзі тану пәндерінің мұғалімі Каражанова Рита Мухитовна Пәні: Биология№37 Сынып: 9 Сабақтың тақырыбы: Эволюцияның дәлелдемелері. Морфологиялық дәлелдемелер. Палеонтологиялық дәлелдемелер. Эволюцияның биогеография-лық дәлелдемелері. Сілтеме: ресурстар,презентация, эволюцияның дәлелдемелерін, морфо-логиялық дәлелдемелер, палеонтологиялық дәлелдемелердің маңызы бейнеленген презентация,оқулық Жалпы мақсаты: Оқушыларға органикалық дүние…

В "ЖАҢА МАТЕРИАЛДАР"

Оставьте комментарий

Filed under ЖАҢА МАТЕРИАЛДАР

Добавить комментарий

Начало формы

 

Конец формы

·

Начало формы

Найти:

Конец формы

· Рубрики

§ "АРМАНЫ АСҚАҚ ОҚУШЫ"

§ «ЭКСПО – 2017»

§ АКЦИЯ

§ АКЦИЯ-2

§ Акция-3

§ Акция-4

§ ЖАҢА МАТЕРИАЛДАР

§ ЖАҢАЛЫҚТАР

§ Konkurs

·

Январь 2015
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    Фев»
         
             
             
             
             

· ЖОЛДАУДЫ ҚОЛДАУ

· Электрондық қоғамдық қабылдау порталы

· БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

§ Произошла ошибка; возможно, лента недоступна. Повторите попытку позже.

· www.45minut.kz

§ Бүгінгі заман музыкасы 19.09.2017

§ Алған білімдерін бекіту 19.09.2017

§ «Алтын адам» кім болды19.09.2017

§ Халықтық дәстүр – қалыптылық белгісі 19.09.2017

§ Сабақ материалдары 17.09.2017

§ Сабақ материалдары 17.09.2017

§ Дүниежүзі халқының нәсілдік құрамы 16.09.2017

§ Табиғатты қорғау 16.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Ұлағатты ұстаз 15.09.2017

§ Абыройлы белес 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ Сабақ материалдары 15.09.2017

§ «ЭКСПО – 2017. КӨРЕРМЕН ПІКІРІ» 14.09.2017

§ Сабақ материалдары 14.09.2017

· БІЛІМ-ҒЫЛЫМ ПОРТАЛЫ

§ Дүниежүзі халқының нәсілдік құрамы 16.09.2017

§ Білім берудің жаңарту және болашаққа бағдарлану жолдары14.09.2017

§ Алгебра 8-сынып 14.09.2017

§ Ермаханова Жаркынай Танирбергеновна 28.08.2017

§ Натурал сандар және нөл саны. Натурал санды қолд ану 23.08.2017

§ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРДЫҢ ҮЛГІСІ 22.08.2017

§ ХАБАРЛАНДЫРУ 22.08.2017

§ Менің бос уақытым. Есімшенің тәуелденуі 20.08.2017

§ Қысқа мерзімді сабақ жоспары20.08.2017

§ «Сабақ үрдісіндегі сын тұрғысынан ойлау страте гиялары» 20.04.2017

 

Мақсат - жетістік желкені

Мектеп: № 26 ЖОББМ

Пән: Өзін-өзі тану

Күні:

Мұғалім: К.Е.Қасенова

Сынып: 8

Сабақ негізделеген оқу мақсаты:

оқушыларды өз болашағы бағытын айқындап мақсат қоя білуге үйрету

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Оқушыларға өмірлік мақсаттарын нақты белгілей білу және өз мұратына жауапкершілікпен жете білу дағдыларын қалыптастыру

Оқушылардың басым бөлігі:

адамгершілік құндылықтарды басшылыққа ала отырып, болашаққа құлшыныстарын арттырып, өз бағытын айқындай алу

Кейбір оқушылар:

Өмірде өз мақсатына жету үшін істелетін әрекеттерді жоспарлай алады.

Алдыңғы оқу:

Оқулықта берілген хаттың шешімін тауып, оған жауап жазу

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Қызығушылықты ояту

Балалар көздерін жұмады. Мұғалім сөйлейді. Сендердің жүректерің - сендердің кішкене жарқыраған күндерің. Ол да күн сияқты жылытады. Сендердің күндерің сендерге жылулық береді. Өздеріңнің жақсылықтарыңмен адамдармен бөлісесіңдер. Ал, кәне жақсылық сезімдерімізді өздеріміздің әке-шешемізге, аға-әпкелерімізге, өздеріміздің достарымызға, барлық адамзатқа, келген қонақтарға, маған және өзіміздің кішкене ғана әдемі жер шарымызға, бәріне-бәріне жіберейік, жақсылық тілейік.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: