Мета заняття:
1. Навчальна: розширити, узагальнити поняття похідної, правил диференціювання, знання таблиці похідних, вміння обчислювати похідні функцій.
2.Виховна: виховувати самостійність, вміння працювати в малих пупах.
3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах
Міжпредметна інтеграція: інженерна графіка, основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття похідної, правила диференціювання, таблицю похідних.
Студенти повинні вміти: обчислювати похідні функцій.
Студенти повинні мати навички: обчислювати похідні функцій, використовуючи таблицю похідних та правил диференціювання; фізичний та геометричний зміст похідної.
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
|
|
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість знання похідної при вивчення фізики, електротехніки, технічної механіки
3. Перевірка домашнього завдання ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями.
4. Повідомлення теми, плану та мети заняття. ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
5. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Фронтальна бесіда за питаннями:
1. Поняття похідної.
2. Правила диференціювання.
3. Геометричний та фізичний зміст похідної.
4. Обчислення похідних функцій.
6. Формування вмінь і навичок. ( хв.)
План
1. Обчислення похідних функцій(колективне)
2. Обчислення похідних функцій (самостійне)
7. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач
8. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
9. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л2. ст.144-149
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики.
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
|
|
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________
Тема заняття: Проміжки монотонності функції.
Мета заняття:
1. Навчальна: розширити, узагальнити поняття похідної, вміння застосовувати похідну функції до її дослідження.
2.Виховна: продовжувати виховувати самостійність, вміння працювати в малих пупах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах
Міжпредметна інтеграція: інженерна графіка, основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття похідної, ознаки зростання та спадання функції, таблицю похідних.
Студенти повинні вміти: знаходити проміжки монотонності функцій.
Студенти повинні мати навички: використовувати таблицю похідних та правил диференціювання; геометричний зміст похідної, ознаки зростання, спадання та сталості функції.
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість знання похідної для дослідження функцій
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття. ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями.
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Поняття монотонності.
2. Ознаки монотонності функції.
3. Дослідження функцій на монотонність
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л3. ст.63-65
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики.
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________
Тема заняття: Загальна схема дослідження функції і побудова її графіка Мета заняття:
1. Навчальна: розширити, узагальнити поняття похідної, вміння застосовувати похідну функції до її дослідження.
2.Виховна: продовжувати виховувати самостійність, вміння працювати в малих пупах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах
Міжпредметна інтеграція: інженерна графіка, основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття похідної, ознаки зростання та спадання функції, опуклості та вгнутості, таблицю похідних.
Студенти повинні вміти: знаходити проміжки монотонності функцій.
|
|
Студенти повинні мати навички: використовувати таблицю похідних та правил диференціювання; геометричний зміст похідної, ознаки зростання, спадання та сталості функції.
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість знання похідної для дослідження функцій
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття. ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями.
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Поняття опуклості функції.
2. Ознаки опуклості функції.
3. Дослідження функцій (алгоритм)
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задачна дослідження функції та побудову графіка
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л3. ст.63-65
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики.
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
|
|
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________
Тема заняття: Поняття первісної функції. Невизначений інтеграл. Правила інтегрування. Таблиця інтегралів.
Мета заняття:
1. Навчальна: розширити поняття первісної, правил інтегрування, таблицю інтегралів.
2.Виховна: виховувати самостійність, вміння працювати в малих пупах.
3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах
Міжпредметна інтеграція: інженерна графіка, основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття первісної, невизначеного інтегралів, правила інтегрування, таблицюінтегралів.
Студенти повинні вміти: обчислювати невизначені інтеграли.
Студенти повинні мати навички: використовувати таблицю інтегралів та правил інтегрування.
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість знання методів інтегрування при вивчення фізики, електротехніки, технічної механіки
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття. ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування за індивідуальними завданнями.
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1. Поняття первісної, невизначеного інтегралу.
2. Правила інтегрування.
3. Обчислення невизначених інтегралів.
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л2. ст.144-149
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики.
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________