Тема заняття: Розв’язування вправ на обчислення визначених інтегралів методом заміни змінної та інтегрування частинами

Мета заняття:

1. Навчальна:   розширити поняття про методи інтегрування визначених інтегралів, розглянувши інтегрування метом заміни та інтегрування частинами, узагальнити використання формули Ньютона-Лейбніца, систематизувати знання методів інтегрування.

2.Виховна: продовжувати виховувати самостійність, акуратність записів в зошитах

3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах

Міжпредметна інтеграція:   електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   методи інтегрування,формулу Ньютона-Лейбніца, таблицю інтегралів, правила інтегрування

Студенти повинні вміти:   обчислювати визначені інтеграли

Студенти повинні мати навички:   використовувати знання таблиці інтегралів та правил інтегрування для знаходження визначених інтегралів

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:    Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                              

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           розповісти про важливість даної теми для подальшого навчання своєї спеціальності

 (на протязі заняття)

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                  (       хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

Перевірка домашнього завдання

Провести комбіноване опитування

5.Актуалізація опорних знань.                                            (   хв.)

Нагадування методів інтегрування на прикладі невизначених інтегралів

5. Формування вмінь і навичок.                               (   хв.)

План

1. Обчислення визначених інтегралів методом заміни змінної.

2. Обчислення визначених інтегралів методом інтегруваннячастинами

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.  (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                              (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                                                     (   хв.)

Л1. стр.365-357, 376-378

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:        3АМ                   Дата проведення:

Вид заняття: практичне     Аудиторія № _________________

Тема заняття: Розв’язування вправ на обчислення площ плоских фігур та об’ємів тіл за допомогою визначених інтегралів

Мета заняття:

1. Навчальна:   розширити поняття про застосування визначених інтегралів, розглянувши обчислення площ плоских фігур та обімів геометричних тіл.

2.Виховна: продовжувати виховувати самостійність, цілеспрямованість.

3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах

Міжпредметна інтеграція:   електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   методи інтегрування,формулу Ньютона-Лейбніца, таблицю інтегралів, правила інтегрування

Студенти повинні вміти:   обчислювати визначені інтеграли

Студенти повинні мати навички:   використовувати знання таблиці інтегралів та правил інтегрування для знаходження площ плоских фігур та об’ємів геометричних тіл за допомогою визначених інтегралів

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:    Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.               

Наголосити що розглядається один із випадків використання визначених інтегралів, розповісти про важливість даної теми для подальшого навчання своєї спеціальності

 (на протязі заняття)

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                  (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

Перевірка домашнього завдання

Провести письмове опитування

5.Актуалізація опорних знань.                                            (   хв.)

Повторення поняття криволінійної трапеції та тіла обертання

5. Формування вмінь і навичок.                               (   хв.)

План

1. Обчислення площ плоских фігур за допомогою визначених інтегралів.

2. Обчислення об’ємів тіл обертання за допомогою визначених інтегралів

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.  (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                              (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                                                     (   хв.)

Л1. стр.365-357, 376-378

Література:

1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція     Аудиторія № _________________

Тема заняття:

Мета заняття: Функція декількох змінних. Область існування. Частинні похідні першого порядку.

1. Навчальна:   розширити поняттяя функції та її похідної, формуючи поняття про функцію кількох змінних та їх похідні

2.Виховна: виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в парах.

3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах

Міжпредметна інтеграція:   інженерна графіка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття функції кількох змінних, частинних похідних та повного диференціалу функцій двох змінних.

Студенти повинні вміти:   обчислювати частинні похідні та повний диференціал функцій двох змінних.

Студенти повинні мати навички:   використовувати таблицю похідних при обчисленні частинних похідних та повного диференціалу функцій двох змінних.

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:    Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Розповісти про важливість знання функції кількох змінних для опису певних процесів та демонстрування залежностей при вивченні електротехніки, технічної механіки

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                 (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                              (   хв.)

Письмове опитування за індивідуальними завданнями.

5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу.                            (   хв.)

План

 1) Поняття функції кількох змінних.

2) Поняття частинних похідних першого порядку функцій кількох змінних.

3)) Поняття частинних похідних другого порядку функцій кількох змінних.

4) Повний диференціал функції двох змінних

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                                (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                             (   хв.)

Л1. стр.294-296, 313-316

Література:

1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009

2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

 

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: практичне     Аудиторія № _________________

Тема заняття:

Мета заняття: Частинні похідні першого порядку. Повний диференціал

1. Навчальна:   розширити поняття функції та її похідної, формуючи поняття про функцію кількох змінних та їх похідні, формувати навички їх обчислення

2.Виховна:  продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в парах.

3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах

Міжпредметна інтеграція:   інженерна графіка, основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття функції кількох змінних, частинних похідних та повного диференціалу функцій двох змінних.

Студенти повинні вміти:   обчислювати частинні похідні та повний диференціал функцій двох змінних.

Студенти повинні мати навички:   використовувати таблицю похідних при обчисленні частинних похідних та повного диференціалу функцій двох змінних.

 Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:    Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Розповісти про важливість знання функції кількох змінних для опису певних процесів та демонстрування залежностей при вивченні електротехніки, технічної механіки

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                 (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                               (   хв.)

Фронтальна бесфда за питаннями

1) Поняття функції кількох змінних.

2) Поняття частинних похідних першого порядку функцій кількох змінних.

3)) Поняття частинних похідних другого порядку функцій кількох змінних.

4) Повний диференціал функції двох змінних

5. Формування вмінь та навичок                            (   хв.)

План

 1) Обчислення частинних похідних простих функцій.

2)Обчислення частинних похідних складних функцій двох змінних

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                                (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                             (   хв.)

Л1. стр.294-296, 313-316

Література:

1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009

2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція     А удиторія № _________________

Тема заняття:

Мета заняття: Задачі, що приводять до диференціальних рівнянь. Основні поняття про диференціальні рівняння з відокремлюваними змінними.

1. Навчальна:  : сформувати поняття диференціального рівняння на прикладах фізичних та гометричних задач.

2.Виховна:   продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в парах.

3.Розвиваюча: розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач

Міжпредметна інтеграція:   основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття диференціального рівняння.

Студенти повинні вміти:   розв’язувати найпростіші диференціальні рівняння.

Студенти повинні мати навички:   розв’язувати найпростіші диференціальні рівняння, використовуючи вміння обчислювати інтеграли.

Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:    Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Розповісти про важливість вміння розв’язувати диференціальні рівняння при вивченні електротехніки, технічної механіки

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                 (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                              (   хв.)

Письмова с.р.

5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу.                              (   хв.)

План

 1) Задачі, що приводять до поняття диференціальних рівнянь

2) Поняття диференціальних рівнянь з відокремлюваними змінними.

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.  (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                              (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                             (   хв.)

Л1. стр2421-426

Література:

1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009

2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

 

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: практичне     А удиторія № _________________

Тема заняття:

Мета заняття: Задачі, що приводять до диференціальних рівнянь. Основні поняття про диференціальні рівняння з відокремлюваними змінними.

1. Навчальна:     сформувати вміння розв’язувати диференціальні рівняння з відокремлюваними змінними, знаходження загального та частинного розвязків

2.Виховна:   продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.

3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач

Міжпредметна інтеграція:   основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття диференціального рівняння рівняння з відокремлюваними змінними.

Студенти повинні вміти:   розв’язувати найпростіші диференціальні рівняння з відокремлюваними змінними.

Студенти повинні мати навички:   знаходити загальний та частинний розвязки диференціальних рівнянь з відокремлюваними змінними.

Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:    Бараболя М. Ь.М.М.Бараболя.

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Розповісти про важливість вміння розв’язувати диференціальні рівняння при вивченні електротехніки, технічної механіки

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                 (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                                  (   хв.)

Фронтальне опитування:

- Загальний вигляд диференціального рівняння з відокремлюваними змінними

- Загальний розвязок диференціального рівняння з відокремлюваними змінними

- Частинний розвязок диференціального рівняння з відокремлюваними змінними

5. Формування вмінь і навичок.                              (   хв.)

План

1) Знаходження загального розвязку диференціального рівняння з відокремлюваними змінними

2) Знаходження частинного розвязку розвязок диференціального рівняння з відокремлюваними змінними

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                                (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                             (   хв.)

Л1. стр.421-426

Література:

1) Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009

2) Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

3) Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

4) Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

5) Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція       А удиторія № _________________

Тема заняття:

Мета заняття: Однорідні диференціальні рівняння

1. Навчальна:  : сформувати поняття однорідного диференціального рівняння, вміння його розвязувати

2.Виховна:   продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.

3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач

Міжпредметна інтеграція:   основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття однорідного диференціального рівняння та алгоритм для його розвязку.

Студенти повинні вміти:   розв’язувати однорідні  диференціальні рівняння.

Студенти повинні мати навички:   знаходити загальний та частинний розвязки однорідних диференціальних рівнянь.

Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:                                       М.М.Бараболя

 

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Розповісти про важливість вміння розв’язувати диференціальні рівняння при вивченні електротехніки, технічної механіки

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                 (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                              (   хв.)

Письмове опитування (роздатковий матеріал)

5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу.                              (   хв.)

План

1) Поняття про однорідні диференціальні рівняння

2) Алгоритм розв’язування однорідних диференціальних рівнянь

3) Приклад розв’язування рівняння

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Розв’язування задач

7. Підсумкова частина заняття.                                                (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                             (   хв.)

Л1. стр.426-429

Література:

1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009

2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

 

 

План заняття №

Навчальна дисципліна вища математика

Група:                            Дата проведення:

Вид заняття: лекція     А удиторія № _________________


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: