Вівторок. ІІ заняття. Дослідницька діяльність

10.08.2021. вівторок. ІІ заняття. Дослідницька діяльність.

Тема: «Порівняймо пісочок!»                                                                           

Мета:   формувати в дітей уявлення про особливості та якості, які відрізняють сухий піщаний грунт від вологого; роз. зорове й тактильне сприйняття; вих.. спостережливість під час досліджень об’єктів неживої природи.                                                                                              Обладнання: дві миски (одна – із сухим піском, інша – з вологим), два іграшкових відерця.                                                                               

Вихователь ставить перед дітьми дві миски з піском і пропонує дослідити вміст кожної з них і зробити висновки.

Діти виконують завдання за допомогою дорослого (навідні питання, підказки) і роблять порівняльні висновки щодо властивостей піску.                                                                  - У якій ємності пісок сухий? у якій він вологий, мокрий?                                   

- Чи однакового кольору пісок в обох ємностях?                                              

 - А відтінок кольору піску відрізняється?

Який пісок темніший, а який – світліший?                                                                                                               - Який пісок добре сиплеться, а який – ні?                                                             

 - Чи однаково важить сухий і вологий пісок?                                                     

  - У сухому пісочку добре видно окремі піщинки? А у вологому?                  

- Із сухого пісочку не можна будувати й ліпити.

А з вологого?

Вихователь хвалить дітей за уважність і кмітливість.

 

                                      

11.08.2021. середа. ІІ половина дня. Читання художньої літератури.     

Тема. Читання казки «Три ведмеді»

Мета: вчити дітей розуміти зміст казки та відповідати на запи­тання за її змістом; вправляти у вимові слів з різною силою голо­су (тихо — голосно), у чіткій вимові голосних та приголосних [б], [т], вживати іменники з прийменниками (з, під, біля, на); розвива­ти діалогічне мовлення на основі програвання епізодів із сюжету казки; виховувати моральність, доброзичливість та любов до на­родної творчості.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Розглядання ілюстрації до казки Л. М. Толстого «Три ведмеді».

2. Читання казки «Три ведмеді» та бесіда за її змістом.

— Хто заблукав у лісі?

— До кого потрапила Маша?

— Що Маша робила в хатинці ведмедів?

— Що побачили ведмеді, коли прийшли додому?

— Що вони сказали?

— Чим закінчилась казка?

— Чи можна самим дітям ходити до лісу?

Дидактична гра «Хто в лісі живе?».

Мета: закріплювати знання дітей про диких тварин; розвивати мовлення, пам’ять; виховувати любов до тварин.

Матеріал: набор іграшок «Свійські тварини», «Дикі тварини».Вихователь пропонує дітям обрати серед іграшкових тварин тільки тих, які живуть у лісі.

Рухлива гра «Діти і ведмедик».

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закрі­плювати вміння бігти в одному напрямку, імітувати повадки тва­рин; виховувати дружні стосунки з однолітками.

Діти ходять по кімнаті чи ділянці. Раптом з’являється поміч­ник вихователя з ведмедиком у руці й «ричить, як ведмедик». Діти разом з вихователем тікають, вихователь може накрити дітей мар­левою серветкою.

Ведмідь. Десь тут дітки були?

Вихователь. Нема тут діток, ведмедику.

Ведмідь. А хто тут?

Вихователь. Це кошенята.

Ведмідь. А чому вони не нявкають?

Діти нявкають, як киці.

Ведмідь. Кошеняток мені не потрібно.

Діти встають і стрибають (бігають, танцюють). Знову з’являється ведмедик. Відбувається розмова ведмедика з вихователем. Тепер діти зображають собачок. У разі повторення гри діти можуть бути кізочками та іншими тваринами.

 

 

13.08.2021. п’ятниця. І заняття. Образотворча діяльність.                                        Аплікація. Тема. Пірамідки                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Мета: спонукати дітей самостійно створювати прості образи; схвалювати елементи спонтанності у творчості, що виявляютьсяв комбінуванні кольорів та форм; закріплювати вміння малят роз­ташовувати фігури від великої до маленької знизу вгору; розвива­ти окомір; виховувати уважність, старанність.                                                                            Матеріал: фланелеграф на кожну дитину, паперові кружечки або смужки чотирьох основних кольорів, пірамідки, іграшковий ведмедик.                                                                               Хід заняття.         

1. Ігрова ситуація. До малят приходить ведмедик Мишко і про­сить допомогти йому. Ще не всі його друзі-іграшки навчилися правильно складати пірамідки, тому потрібно зробити для них пірамідки, щоб і вони могли навчитися.                                                      2. Діти розглядають пірамідки. Вихователь допомагає малятам згадати, як їх потрібно складати, дотримуючись певної послі­довності — за розміром від великого до маленького кільця.

Пе­дагог заохочує дітей до самостійного добору елементів пірамі­док, їх форм та кольорів, стимулюючи задоволення від спільної роботи.                                                 

3. Ведмедик дякує дітям за правильні схеми пірамідок, яких ви­стачить для всіх іграшок.




double arrow
Сейчас читают про: