20.08.2021. п’ятниця. І заняття. Образотворча діяльність.
Малювання.
Мета: формувати вміння дітей акуратно користуватися фарбами під час малювання; вчити пальчиками ритмічно ставити крапочки; розвивати впевненість у своїх можливостях; виховувати доброзичливість, готовність співпрацювати з однолітками та педагогом.
Матеріал: аркуш паперу зеленого кольору формату А3, фарби гуаш (червона, жовта, синя), серветки, ілюстрація «Квіткова галявина».
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Ігрова ситуація. Вихователь приносить скриньку, в якій лежать фарби. Запитує дітей про те, що можна робити фарбами.
2. Діти розглядають ілюстрацію «Квіткова галявина».
3. Пальчикова гімнастика «Квітка».
Сяє сонечко привітне —
Квітка з пуп’янки розквітне.
(Пучки пальців обох рук зімкнути.
Долоньки трішки круглясті, схожі на пуп’янок.
Нижні частини долонь притиснути одну до одної, а пальці широко розставити по колу i трохи вигнути.
Утворюється велика квітка, що розпустилася.)
4. Вихователь пропонує дітям намалювати квіточки на галявині.
Разом із вихователем діти малюють пальчиком квіти (вмочують пальчик у фарбу, потім ставлять відбитки на папері).
Діти малюють за бажанням: якщо не хочуть, то не потрібно їх примушувати. 5. Педагог схвалює дії дітей та створений малюнок.
20.08.2021. п’ятниця. ІІ половина дня, Креативна діяльність. Дидактична гра «Який малюнок наступний»
Це завдання є відмінним помічником у розвитку логічного мислення дитини, адже під час його виконання вона використовуватиме такі логічні прийоми, як аналіз, синтез, порівняння тощо, визначатиме певні принципи та робитиме обґрунтовані умовиводи. У завданні дитині необхідно для кожного із рядків визначити принцип, за яким розташовані його малюнки, тобто їх певну повторювальну послідовність, яка відтворюється протягом усього ряду. Потім домалювати малюнок, який за логікою та, відповідно, знайденим принципом має бути наступним.







