Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 8)
— Прочитайте пари слів, що утворилися. Назвіть літери, якими вони відрізняються.
— Які речення ви склали? Прочитайте.
— Що ви знаєте про звуки?
— Чим вони позначаються на письмі?
2. Хвилинка чистопису
сл ня олівець
— Доберіть слова з даними буквосполученнями. (Теля, лелека, ягня, соняшник)
— Усно складіть речення з одним зі слів за вибором.
III. Повідомлення теми й мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів, складатимемо розповідь про свої літні канікули.
IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1. Колективна робота (вправа 9)
— Прочитайте букви алфавіту, назви яких закінчуються на -е. Продовжте ряд: «бе», «ве», «че»,...
|
|
— Запишіть на вибір три букви і скажіть, які звуки вони позначають на письмі.
2. Робота з казкою (вправа 10)
— Прочитайте виразно литовську народну казку.
— Хто з тварин не назвав букви, а вимовив звук?
— Як цей звук позначається на письмі?
— Які звуки позначає буквосполучення дж?
3. Звуко-буквений аналіз слів (вправа 11)
— Прочитайте слова. Окремо вимовте у кожному з них останній звук.
— Запишіть у три стовпчики слова, які закінчуються на голосний, твердий, м’який приголосний.
— Складіть речення з виділеними словами.
— Пригадайте, чим голосні звуки відрізняються від приголосних.
4. Фізкультхвилинка
5. Словникова робота
— Прочитайте слово в рамці на с. 7.
— Що означає слово виразно?
— Складіть звукову модель цього слова.
— Поділіть слово виразно для переносу з рядка в рядок.
— Складіть правила заучування вірша напам’ять, використовуючи слово виразно.
1) Прочитай вірш виразно.
2) Розділи його на смислові частини.
3) Вивчи напам’ять кожну частину.
4) Розкажи виразно весь вірш.
— Користуйтесь цими правилами, вивчаючи вірші напам’ять.
6. Розвиток зв’язного мовлення. «Наші літні канікули» (вправа 12)
— Розгляньте малюнки і перекажіть їх зміст. Дайте імена дітям.
— Що робить дівчинка?
— Чим зайняті хлопчики?
— Що здивувало дівчаток?
— Розкажіть, як ви провели канікули. Дайте відповіді на запитання.
— Запишіть одне речення (за вибором).
V. Підсумок уроку
— Назвіть пари приголосних звуків за твердістю-м’якістю.
— Які звуки на письмі позначає буквосполучення дз?
— Чим голосні звуки відрізняються від приголосних?
— Відгадайте загадку.
Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
(Абетка або азбука, алфавіт)
— Складіть звукові моделі цих слів.
VI. Домашнє завдання з інструктажем
Вправа 13.
Урок 3