Вправа 314
— Прочитайте.
— Поясніть уживання знака оклику в кінці речень.
— Спишіть назви сіл. У кінці додайте назву свого села, або села, в якому живуть ваші родичі.
Вправа 315
— Відгадайте загадку.
Воно відоме в світі, Каштани в ньому квітнуть, Дніпро тече широкий, Ворота Золотії | Стоять, мов чародії. Віддавна це столиця. Ну, а хто з вас здогадається, Як це місто називається? (Київ) |
— Що ви знаєте про це місто? Розкажіть.
— Прочитайте текст. Як ви розумієте його зміст?
— Чітко вимовте кожен звук у слові Кий, а потім — у слові Київ. Що ви помітили, який висновок зробили?
Вправа 316
— Прочитайте вірш мовчки. Зверніть увагу, що поет говорить про кожну річку.
— Прочитайте виразно останнє речення, передаючи захоплення красою природи на Десні. Що означає в цьому реченні слово зелена?
— Про які річки ви дізналися вперше? Випишіть назви річок.
Гра «Я знаю...»
Учитель кидає м’ячик. Учень, який його отримав, говорить: «Я знаю три назви міста» (або річок, країн).
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
|
|
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше запам’яталося?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 121, вправа 317.
Урок 83
Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТІВ
Мета: навчати дітей визначати в тексті недоліки (повтори) і виправляти їх; розвивати увагу, мислення, мовлення, пам’ять; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Прослухайте текст.
СИНИЧКА
Узимку прилетіла синичка до вікна. Синичка змерзла і шукала затишку. Діти відчинили синичці кватирку. Синичка влетіла в хату. Діти годували синичку.
— Про кого цей текст? Які недоліки ви побачили в ньому?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо вчитися вдосконалювати тексти.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Гра «Редактор»
— Спробуємо вдосконалити текст «Синичка».
СИНИЧКА
Узимку прилетіла синичка до вікна. Синичка змерзла і шукала затишку. Діти відчинили синичці кватирку. Синичка влетіла в хату. Діти годували синичку.
— Яке слово часто повторюється? (Синичка)
— Як виправити помилки? (Відповіді учнів.)
— Слово синичка можна замінити так: друге речення: синичка — вона; третє речення: синичці — їй; четверте речення: синичка — пташка.
— Прочитайте відредагований текст. Порівняйте його з поданим текстом.
Робота в парах
— Прочитайте текст.
ЯЛИНКА
Наближався Новий рік. Тато купив велику ялинку. Прикрасили ялинку різними іграшками. На ялинці повісили і засвітили різноколірні лампочки. Діти веселилися, грали, співали.
— Замініть слова і прочитайте відредагований текст: третє речення: ялинку — її; четверте речення: на ялинці — на ній.
— Прочитайте текст.