III. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які труднощі виникли під час написання диктанту?


Урок 94

Тема: АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ ДІЄСЛІВ У МОВЛЕННІ. ЗМІНЮВАННЯ ДІЄСЛІВ ЗА ПИТАННЯМИ

Мета: вчити учнів знаходити в текстах дієслова, доречно їх використовувати, ставити до них питання; з’ясувати роль дієслів у мовленні; розвивати діалогічне мовлення; збагачувати активний словниковий запас учнів; виховувати любов до Батьківщини, до родини.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Аналіз типових помилок, допущених учнями під час написання диктанту.

Робота щодо їх усунення.

III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

— Відгадайте загадку.

Банки немає, чашки не просить,

Але додому мед приносить. (Бджола)

— Запишіть каліграфічно.

Дж ол бджола

— Виконайте звуковий аналіз слова бджола.

Маленька бджілка, але й та трудиться.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Прочитайте текст.

Любий друже! Ти вже другокласник. Навчився добре читати, писати. Однак не зупиняйся на досягнутому. Багато читай, читай вдумливо. Художні твори розкриють перед тобою красу і силу рідної мови, виразність і музику слова. Читаючи вірші, оповідання, казки, легенди ти засвоїш мовні скарби свого народу, поповниш свій словниковий запас, навчишся правильно висловлювати свої думки.

— Передайте зміст прочитаного своїми словами.

Учні висловлюють свої думки, найбільш вдале речення записують у зошити.

— Знайдіть у тексті слова — назви дій.

— Нехай сьогоднішній урок не пройде для вас марно. Будемо вчитися знаходити дієслова, ставити до них питання, розвиватимемо своє мовлення.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Бесіда про Т. Г. Шевченка

— Розгляньте ілюстрацію на с. 131. Що на ній зображено?

— Розкажіть, що ви знаєте про Тараса Шевченка.

— Пригадайте, які вірші Т. Г. Шевченка ви вивчали.

— Послухайте вірш Лесі Храпливої «Тарас Шевченко».

Іде весна, іде ясна, Мов квітка розвилася, І спогад нам несе вона Про віщого Тараса. Що більше сотні тому літ Умер в чужій країні, Та славний він на цілий світ, Його всі знають нині.

Робота за підручником (с. 131–132)

Вправа 347

— Прочитайте вірш. Яку пору доби описав поет?

— Спишіть два останні рядки вірша. Підкресліть дієслова двома рисками. На які питання вони відповідають?

— До слів гомоніти, перекликатись доберіть слова, близькі за значенням.

— Послухайте ще раз текст. Назвіть слова — назви дій. На які питання вони відповідають?

— Замініть ці слова за зразком так, щоб вони відповідали на питання що робив?.

Фізкультхвилинка


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: