— Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 125.
— Які їстівні гриби ви знаєте?
— Які отруйні гриби ви знаєте? За якими ознаками їх упізнаєте?
— Як правильно збирати гриби?
Vіі. дОмашнє Завдання
С. 124–125.
Зустріч 48. ЗапитаємО у матінки прирОди: чОму бактерії наЗивають і друЗями, і вОрОгами людини?
Дата Клас
мета: формувати в учнів нові поняття про корисні і шкідливі бактерії; розширювати сві- тогляд школярів; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОрганіЗаційний мОмент
II. актуаліЗація ОпОрних Знань
Фронтальне опитування
— Чому грибники повинні бути обережними?
— Назвіть приклади їстівних і отруйних грибів.
— Коли гриби приносять користь, а коли — шкоду?
— Яку роль виконують гриби у природі?
— Розкажіть пам’ятку для грибників.
Слухання казки
— Послухайте казку про мікроби.
Жили-були мікроби — рознощики різних хвороб. Найбільше на світі вони
полюбляли бруд. Чим брудніше, тим їм було приємніше і тим більше їх ста- вало.
|
|
Ось на столі хтось залишив невимиті тарілки, крихти, шматочки хліба. Тут
як тут — муха. А на її лапках — сотні мікробів, особливо якщо вона прилетіла
зі смітника. Муха відлетіла, а мікроби залишилися лежати на столі — на та-
рілках, на ложках, на хлібі... Лежать і думають: «Як добре, що на світі є бруд-
нулі і мухи». І тут мікробам — роздолля. І на руки можна потрапити, і до рота людині, а там уже і до хвороб рукою подати!
— Поміркуйте, що допомагає нам перемогти мікроби, бактерії?
— Хто такі бактерії? Де вони живуть? Які шкідливі і корисні бактерії вам відомі? Як бактерії допомагають людям і тваринам? Як боротися з бактеріями? Що треба робити, щоб протистояти хворобам?
III. пОвідОмлення теми і мети урОку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про бактерії і віруси та їхню роль у житті
природи і людини.