СКЛАДНИКИ ЯКОСТІ ОСВІТИ
- Нормативно-правове забезпечення вищої освіти
- Планування і організація навчально-виховного процесу у ВНЗ
- Контроль за реалізацією ОПП
- Матеріально-технічне забезпечення
- Навчально-методичне забезпечення
- Науково-дослідна робота викладачів і студентів
- Вивчення ринку праці для майбутніх випускників та перспектив його розвитку
- Рівень підготовки абітурієнтів
- Кадрове забезпечення
- Фінансове забезпечення
Види планів для організації процесу навчання
іноземної мови
Календарно-річний план вказуються/визначаються (теми, терміни їх вивчення, розподіл навчального матеріалу, за семестрами, способи рубіжного та підсумкового контролю, основні дидактичні засоби)
Тематичний план вказуються/визначаються (тема, підтема, кінцеві цілі, кількість У/З на одну тему, послідовність формування навичок та вмінь, способи контролю, завдання додому/сам.роботи, допоміжні засоби навчання)
Поурочний план конкретизуються/розробляються (цілі навчання на уроці/занятті, зміст етапів уроку/заняття, прийоми навчання, вправи, допоміжні засоби навчання, завдання додому /сам.роботи)
|
|
Типи уроків/занять іноземної мови:
У/З, спрямовані на формування мовленнєвих навичок користування мовним матеріалом:
- ознайомлення з новим матеріалом;
- тренування з метою використання нового матеріалу в різних видах мовленнєвої діяльності;
- практика в мовленнєвій діяльності;
У/З, спрямовані на розвиток мовленнєвих умінь:
- Тренування з метою підготовки до мовленнєвої діяльності
- практика в мовленнєвій діяльності;
Нетрадиційні види уроків
(Ю.І.Пассов,2010р.)
• Інтегративний (мовленнєва і немовленнєва діяльність)
• Технологічний квадрат як модель уроку іншомовної культури
• Кіноурок
• Урок-дискусія
Цілі уроку: практична, освітня, розвиваюча, виховна.
Вимоги до уроку ІМ:
ü Мовленнєва спрямованість уроку;
ü Комплексність уроку;
ü Іноземна мова – мета і засіб навчання;
ü Висока активність розумово-мовленнєвої діяльності учнів;
ü Різноманітність форм роботи учнів;
ü Мотиваційне забезпечення навчальної діяльності.
1. Організаційний момент, мовленнєва\фонет. Зарядка
2. Основна частина: подачан нового матер, тренування у мовленні, практика у мовл, систематизація вивченого, контроль навичок та вмінь: поточний, рубіжний, підсумковий
3. Кінець уроку: пояснення дз, підсумки уроку, оцінювання учнів
6 МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ В МЕТОДИЦІ НАВЧАННЯ ІМ: ВИВЧЕННЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ПОЗИТИВНОГО ДОСВІДУ РОБОТИ ВЧИТЕЛІВ/ВИКЛАДАЧІВ, НАУКОВЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ.
Методи дослідження мають на меті одержання наукових даних про закономірності навчання ІМ, про ефективність навчальних матеріалів, що використовуються, способів і форм навчально-виховного процесу.
|
|
Науковий пошук починається з чіткого визначення проблеми, цілей і завдань дослідження. Конкретно сформульована проблема зумовлює правильний напрям і вибір методів дослідження Успіх наук дослідж повністю залежить від обов’язкового врахування таких положень: а) об’єктивності дослідження явищ, б) врахування всебічних зв’язків, притаманних явищу, яке вивчається, в) бачення даного явища у розвитку.
ВИВЧЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ПОЗИТИВНОГО ДОСВІДУ ВИКЛАДАННЯ
Критерії аналізу сутності і змісту передового педагогічного досвіду:
• актуальність
• новизна
• результативність
• стабільність
• перспективність
НАУКОВЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ
Спостереження є одним з основних методів науково-педагогічного дослідження, що ґрунтується на безпосередньому та опосередкованому сприйманню методичних явищ.
Характерні риси: цілеспрямованість, послідовність проведення, точна фіксація отриманих результатів.
Види спостереження
• за способом проведення (безпосереднє та опосередковане, причетне та непричетне),
• за тривалістю (довгочасне і короткочасне, безпосереднє і дискретне),
• самоспостереження.
Вірогідність наукового спостереження
Вірогідність забезпечується:
• проведенням кількох спостережень із зіставленням добутих даних;
• порівнянням результатів спостереження із думками практичних спеціалістів (вчителів, вихователів);
• використання так званої конкурсної оцінки, дискусійного обговорення результатів спостереження;
• строгою фіксацією процесу дослідження.