Свято «Туристськими стежками»

Мета: формувати в дітей уявлення про туристсько-краєзнавчу діяльність. Розширити знання про рідне місто. Вчити дітей помічати забруднення середовища й прибирати його. Формувати уявлення про те, як треба взаємодіяти з природою, аби не зашкодити ні їй, ні собі. Продовжувати збагачувати знання про цілющі рослини, вчити розрізняти кілька видів (подорожник, м’ята, підбіл, липа) закріпити правила їх використання. Практично відпрацьовувати техніку подолання природних перешкод: перестрибування, підлізання. Виховувати любов до рідного міста, до природи, турботливе ставлення до неї.

Обладнання: глобус, карта України, цілющі трави в торбинках, сигнальні карточки - “світлофорчики” (червона та зелена), дидактична гра “Правила поведінки в лісі”, бак, поліетиленовий пакет для збирання сміття, саджанець дерева, лопата, поливальниця, наплічники (в кожної дитини), казанок.

Хід заняття

(до кімнати заходить дорослий і запитує дітей)

- Діти, зараз з вами немає вашого керівника, але ось його записка (читає) “Діти, нас з вами запрошують у подорож друзі – старші туристи. Зараз я домовляюся з ними, а ви швиденько збирайтеся. Чекаю біля виходу”

(діти гуртом виходять із приміщення. Керівник у спортивному вбранні з рюкзаком зустрічає дітей)

- Доброго дня! Ви вже знаєте, хто такі туристи? Вірно, туристами називають людей, які люблять мандрувати. Вони вивчають свій рідний край, дізнаючись про нього чимало цікавого. Туристам допомагають у походах карта, компас та інші прилади. У мене також є карта-схема (показує). Але самому вирушати у мандри нецікаво та, іноді, небезпечно. Діти, а ви ж також любите мандрувати, чи не так?

- Любимо!

- Тож запрошую вас із собою. Наш перший похід буде по добре знайомих місцях. Розгляньмо карту-схему нашої мандрівки. (разом розглядають карту). Ми вже з вами знайомилися з такими картами і ви знаєте, як позначаються на них різні предмети (уточнюється маршрут). А ось цікаве позначення (показує глобус) Хочете дізнатися, що це? Рушаймо!

(діти шикуються в клону й промовляють)

Раз, два, три, чотири,

Три, чотири, раз, два,

Ми крокуєм дружно в ряд.

Ми туристи всі завзяті –

І дівчатка, і хлоп’ята.

 (підходять до першої зупинки: стіл, на столі глобус, карта України, прапорці)

- Ось наш перший привал – привал Знань. А знаєте діти, що це?

- Глобус!

- Правильно. Наша планета Земля – величезна куля. А глобус – то її модель, так би мовити “іграшкова” Земля. На ньому намальовано все, що є на Землі: океани, моря, материки, острови. Ось материк Африка, ось Америка, а ось Євразія. Тут знаходиться і наша країна – Україна. (прикріплює прапорець) Але на глобусі вона виглядає маленькою, а насправді наша Батьківщина ось яка велика. (розгортає карту України). Існують географічні карти різних країн. Це карта України. То як називається країна, в якій ми живемо?

- Країна, в якій ми живемо, називається Україна!

- Вірно. Про Україну написано багато віршів та пісень.

(діти розповідають вірші про Україну)

Рідний край (Варвара Гринько)

Водограй, полів розмай,

Зелен гай, ліщина.

Все це рідний, любий край –

Наша Батьківщина.

Пам’ятай, не забувай

Батьківську стежину.

Прикрашай, шануй свій край,

Дім свій – Батьківщину.

 

Розгорнувсь дивами обрій (Микола Петренко)

Розгорнувсь дивами обрій

Вдаль від батьківських воріт.

Ми безстрашні, ми хоробрі

Вирушаєм в зелен-світ.

 

Ми зустрінем неодмінно

Пісню, труд, навчання, сміх.

Привітай же, Україно,

Нас, малих дітей твоїх.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: