Робота за підручником (с. 32-33)

Вправа 84

— Прочитайте скоромовку, правильно вимовляючи звук [ф].

— Запам’ятайте її і розкажіть сусідові по парті.

— Доведіть, що звук [ф] є приголосним. Простежте, якими органами мовлення створюється перешкода на шляху струменя повітря.

— Придумайте і запишіть п’ять слів, які починаються на букву ф.

Вправа 85. Учні відгадують загадки, добирають слова, які закінчуються на -фон.

Вправа 86. Учні змагаються, хто більше добере і запише слів, які починаються з фото-.

— Перевірте правильність написання цих слів за підручником на с. 33.

Вправа 87. Учитель читає вірш, а учні оплесками виділяють слова зі звуком [ф]. Після цього учні читають вірш, правильно вимовляючи звук [ф].

— Спишіть вірш. Підкресліть букву фу словах.

Вправа 88. Учні з поданих слів складають і записують речення, читають складену розповідь, правильно вимовляючи слова зі звуком [ф].

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

— Запишіть слова, вставляючи пропущені букви.

едір, утбол, туля, орма, ільм, сараан, абрика, рукти, ільм.

— Слова, які починаються буквою ф,назвіть в абетковій послідовності.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Назвіть п’ять слів зі звуком [ф].

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 33, вправа 89.


Урок 21

Тема: БУКВА Ф БУКВОСПОЛУЧЕННЯ ХВ

Мета: навчати учнів правильно артикулювати слова зі звуками [хв] і [ф], вправляти у правильній вимові і правильному написанні слів із цими звуками; розвивати уважність; виховувати допитливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 33, вправа 89)

— Які назви предметів ви записали? (Портфель, фарба, шафа, графин)

— Зачитайте речення, які склали.

Гра «Цікава буква»

— Назвіть «найпасивнішу», тобто найрідше вживану букву українського алфавіту. (Буква «ф»)

— Доберіть слова з такими буквосполученнями: фі, фо, фа, хв. (Фігура, фікус, фіга, фірма; форма, фокус, форель, формуляр, фортеця; фабрика, фарба, факел; хвалько, хвиля, хвіст, хворостина)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо вчитися чітко вимовляти приголосні звуки [хв] та [ф] і правильно позначати їх буквами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: